Як написати текст-міркування. Текст міркування.

Твір-роздум - одне з найскладніших завдань для школяра. Воно вимагає не тільки гарного знання матеріалу, але й висловлювання власних думок. Текст-міркування пишеться за певними правилами. Крім цього, воно передбачає наявність логіки оповіді та вміння аргументувати свою позицію.
Вам знадобиться
  • Для того, щоб написати текст-міркування, потрібно детально вивчити матеріал. Крім того, варто підготувати робоче місце, воно має бути добре освітлене. Вас не повинні відволікати сторонні звуки або музика.
Інструкція
1
Для початку виділіть питання, на який ви хочете відповісти своїм текстом-міркуванням. Можна розповісти про історію проблеми або біографії автора твору, за яким ви пишете твір. Обов'язково позначте у вступі до тексту тему міркування.
2
Далі можна переходити до самої проблеми. Варто зробити її короткий переказ. Обов'язково потрібно викласти авторську позицію, підтримуючи її витягами з різних джерел або тексту проізведенія.Затем ви повинні висловити свою думку з даної теми. Бажано, щоб воно було аргументовано. Краще привести два або три аргументи на підтримку своєї позиції. При цьому можна спиратися не тільки на читацький, а й житейський досвід. Спочатку варто висунути тезу, потім підкріпити його аргументом.
3
У висновку слід зробити висновок. Він повинен безпосередньо відповідати на питання, яке звучить в темі міркування.
Зверніть увагу
Прості пропозиції в тесті-міркуванні виглядають несерйозно. Краще використовувати складнопідрядні або складносурядні конструкції.
Корисна порада
В тексті-міркуванні цілком виправдане використання великої кількості ввідних слів (по-перше, по-друге, і наостанок), що дозволяють позначити логіку розповіді.