Як навчитися співати гроулом.

Гроулінг або гроул - від англійського «рик» - спосіб звуковидобування, вповні помилкові голосові зв'язки. Разом зі скрім він ставиться до екстремальних видів вокалу і використовується у важкій музиці: death metal, black metal, grindcore та інших стилях.
Інструкція
1
Існує поширена помилка, що ідеального гроул можна домогтися, курячи по кілька пачок на день і запиваючи великою кількістю алкоголю. Думка не витримує ніякої критики, якщо врахувати, що будь-яке травмування в'язок, як помилкових, так і істинних (у тому числі тютюновий дим та ГРВІ), рівнозначно забороні роботи з голосом.
2
Не копіюйте своїх кумирів. Як немає двох однакових голосів, так не буде однакових риків. Спроба підлаштуватися під когось може тільки нашкодити, оскільки голосовий апарат працює в неприродному для нього режимі, відчуває надмірні навантаження. Шукайте свій власний тембр, відмінний від всіх інших.
3
Гроул - це не крик на низьких частотах. Намагаючись добитися гарчить звуку таким чином, ви тільки надірвете зв'язки - вони не розраховані на таке навантаження, тим більше рик залежить не від тих голосових зв'язок, які ви напружуєте. Ваше завдання - розробити помилкові зв'язки.
4
Гортань в момент гроул повинна працювати як при відрижці. Відтворіть ті ж відчуття, як при отригіваніе, запам'ятайте їх. Потім напружте м'язи живота, немов піднімаєте щось важке. Не вдаючись до допомоги основних голосових зв'язок, тихо промовте звук «і». Тримайте гортань в тому ж стані, що на попередній вправі, додайте до нього положення позіхання. З першого разу у вас не вийде, тому повторюйте, поки не досягнете результатів. Чи не збільшуйте гучність. Після першої удачі повторіть вправу на голосну «у». Слідкуйте, щоб зів був відкритий, діафрагма активно виштовхувала повітря з легенів, а м'язи живота її підтримували. Ця позиція вам повинна бути знайома, якщо ви займалися оперним вокалом: вимоги до положення голосового апарату збігаються, оскільки воно є оптимальним і вимагає від зв'язок найменшого напруження.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=d-S1MSiHDC0
Зверніть увагу
У перші місяці занять можливі больові відчуття в області гортані. Це пов'язано з неправильним положенням голосового апарату в момент звуковидобування. Зверніться до педагога з екстремальних видів вокалу і запитайте його ради щодо усунення причини. Якщо ви не виправите дефекти зараз, згодом голос не прослужить вам довго.
Вокальна техніка грального (мелодійне вимова гарчали звуків) досить поширена в сучасному світі і навчитися їй хоче досить багато музикантів. Звертаючись за допомогою до професіоналів, вони і не підозрюють, що оволодіти цією технікою можна самостійно, виконуючи деякі прості завдання (тренування). Практичні поради про те, як навчитися грального, представлені в даній статті.
Інструкція
1
Перше, що слід знати при самостійному навчанні грального - це те, що ви повинні мати абсолютно здорове горло. Якщо ви на момент навчання похрипли або маєте будь-яке інше захворювання гортані, про Гроул слід забути до повного одужання.
2
Почніть з вилучення звуків «і-і-і» або «у-у-у», які є найпростішими для новічков.Увелічівайте тембр і гучність вимови поступово, починаючи з самого тихого.
3
Стисніть горло в певній точці так, щоб проходить потік повітря створював необхідну вібрацію, а, отже, виходив звук.Направляйте потік повітря через помилкові зв'язки, розташування яких трохи вище основних, витягуючи з рота зазначені звуки.
4
Притисніть сильно мову до небу.Подбородок опустіть вниз. Повинно відчуватися напруга нижньої челюсті.Сделайте губи трубочкою і видихніть. При цьому повинен вийти свого роду рик.Проізносіте за вказаною вище схемою звуку - «у».
5
Звук «і» вимовляється так само, тільки губи слід трохи підняти в куточках, немов ви посміхаєтеся, і видихнути повітря, створюючи вказаний звук.Випейте води, якщо горло дере. Ваші зв'язки не повинні бути сухими.
6
Тренуйтеся вимові звуків щодня по кілька разів на день.Освоів вищевказані, основні звуки, переходьте до більш складним, іншим гласним. Пам'ятайте, що розташування підборіддя і кадика завжди має бути під напряженіем.Проізносіте звуки просто, прибираючи мову догори.
7
Перейдіть до вимови окремих слов.Правільно дихаєте, раціонально витрачаючи повітря, вимовляєте всілякі слова.Повторяйте частіше, експериментуйте, комбінуйте, виробляйте свій стіль.Виполняя вищевказані рекомендації, ви швидко і легко зможете освоїти традиційний гроул.