Як позбутися від болю в м'язах після тренування.

Больові відчуття в м'язах після тренувань або важких фізичних навантажень інакше називаються "DOMS". Даний ефект може виникати приблизно через 10-20 годин після занять і зникати лише через дві-три доби. "DOMS" - стан після тренувань, звичне для тих, хто займається досить рідко або для тих, хто відновлює фізичну активність після довгої перерви. Перешкодити появі такого ефекту не можна, але от знизити біль можна.
Інструкція
1
По-перше, при виникненні больових відчуттів не припиняйте після дмуть тренування навіть у тому випадку, якщо йти на них з ниючим тілом зовсім не хочеться. Звичайно ж, не обов'язково виконувати той же обсяг вправ, можна трохи зменшити його. Проте абсолютно кидати все не варто, інакше від "DOMS» не позбутися ніколи.
2
З часом можете робити навантаження більш інтенсивною, але не забувайте про те, що вашим м'язам потрібно і відпочинок, час для відновлення. Беріть приклад з професійних спортсменів: вони інтенсивно займаються раз чи два на тиждень, решту часу дотримується досить помірний режим занять. Марафонці світового класу, наприклад, тренують швидкий біг лише двічі за тиждень, а штангісти піднімають дуже важка вага і зовсім один раз в два тижні.
3
Існують досить прості способи, за допомогою яких можна позбутися від м'язових болів або хоча б полегшити їх. Для початку ви повинні захистити м'язи від подальших ушкоджень, дати їм відпочити, прикласти лід до травмованим ділянок тіла, а потім зафіксувати місця пошкодження за допомогою еластичних бинтів і забезпечити таким місцям піднесене положення, щоб уникнути появи пухлин.
4
В аптеці зараз можна придбати знеболюючі препарати або нестероїдні протизапальні засоби (такі, як напроксен, аспірин, ібупрофен і так далі). На час вони знизять чутливість м'язів, однак, постійно користуватися ними не рекомендується, тим більше, що процес зцілення вони не прискорюють. Крім того, ефективно допомогти здатний і масаж (він буде сприяти припливу крові до м'язів, тим самим зменшуючи скутість і напруженість тканин). Для зменшення больових відчуттів також можна прийняти контрастний душ або не дуже теплу, навіть прохолодну, ванну. Але в тому випадку, якщо біль буде давати про себе знати протягом тижня і більше, зверніться до лікаря.
Люди по-різному приходять до рішення зайнятися спортом. Для когось приводом стає необхідність добре виглядати на пляжі, хтось стурбований зниженням тонусу, а хтось просто закохався і вирішив з цього приводу трохи схуднути. І ось перше тренування. Бадьорі махи, випади, енергійні підняття гантелей, присідання. І начебто все чудово. До самого ранку, коли кожен м'яз тіла, очумев від незвичних навантажень, ниє і болить. На щастя все більш-менш поправимо.
Інструкція
1
Прийміть ванну. Але не просто ванну, а з морською сіллю або гірчицею. Додайте в теплу (не більше 39-39,5 градусів) воду порцію морської солі або суху гірчицю, а потім поринете у ванну на 15-20 хвилин. Біль стане менше.
2
Зробіть масаж. Найкраще, звичайно, звернутися до професійного масажиста. Але якщо немає такої можливості, то можна обійтися своїми силами. Нанесіть на шкіру тепле масажне масло, псуєте долоні, щоб зігріти їх, а потім починайте акуратно розтирати і розминати ниючі м'язи. Робіть це поки не відчуєте, що м'язи розслабилися, стали м'якими і еластичними, а біль зменшився.
3
Сходіть в сауну або в баню і гарненько пропарьте ниюче тіло. Це теж допоможе позбутися болю в м'язах після фізичних навантажень. І найкраще поєднати такий похід з масажем.
4
Використовуйте спеціальні гелі, мазі, що сприяють зняттю м'язового болю (Апизартрон, Бен-Гей, Нікофлекс і т.д.). Перед застосуванням препаратів обов'язково читайте інструкцію.
5
На наступний ранок після тренування обов'язково зробіть зарядку. Як би не було вам боляче і важко, як би не просили ваші м'язи пощади, знайдіть в собі сили хоча б на 10-15-хвилинну розминку. Біль неодмінно відступить.
6
Починайте тренування розминкою, а закінчуйте розтяжкою. Це так само допоможе звести до мінімуму постреніровочную біль.
7
Пийте. Випивайте не менше 1,5 літрів води в день. Це допоможе швидше позбутися набряклості і болю в м'язах.
Зверніть увагу
Ні до чого займатися щодня. М'язи ростуть не під час, а після тренування. Тренери радять витримувати між заняттями добу-дві для того, щоб дати м'язам восстановіться.Начав займатися спортом, не робіть між тренуваннями занадто великих перерв. Закинувши заняття на місяць, після повернення в спортзал ви ризикуєте знову зустрітися обличчям до обличчя з м'язовим болем.
Корисна порада
Якщо ви тільки почали займатися спортом, обмежтеся легкими навантаженнями, поступово підвищуючи їх. Не намагайтеся відразу ж приступити до важких тренувань - дайте своєму організму звикнути до фізичної активності, і лише потім піднімайте планку.Не рідше 1 разу на 2 місяці міняйте режим фізичних навантажень, комплекси вправ, улюблені тренажери. Організм звикає до навантаження і в певний момент починає працювати вхолосту.