Як зробити креслення на комп'ютері. Програми для креслення на комп'ютері.

Комп'ютер значно спростив багато областей нашого життя. В даний час САПР (система автоматизованого проектування) активно використовується у всіх областях науки і техніки. Проектування та створення креслень за допомогою комп'ютерних програм значно збільшують продуктивність праці інженерів. Креслення креслень на папері за допомогою олівця, лінійок та циркуля практично пішло в минуле. В даний час існує багато програм, за допомогою яких можна виконати тривимірні моделі і зробити креслення.
Інструкція
1
Для того щоб зробити креслення на комп'ютері, потрібно визначитися в якій програмі ви хочете його робити і встановити цю програму на ваш комп'ютер. Принципи комп'ютерного моделювання і креслення схожі у всіх програмах, але для освоєння і звикання до кожної конкретної програмі буде потрібно час. Тому постарайтеся вибрати ту програму, яка вам найбільше підходить, освоїти її і надалі працювати тільки в ній.
2
Трьома лідируючими програмами в цій галузі є CATIA v5, ProEngineer і Unigraphics. Ці програми мають дуже широкими можливостями тривимірного моделювання і креслення, однак для їх роботи потрібна високопродуктивний комп'ютер. Ці програми орієнтовані на створення тривимірних моделей і впроследствіі створенні на основі цих моделей креслень. Простішими і менш вимогливими до продуктивності комп'ютера є наступні програми: AutoCAD, Solidworks і Компас. Для простих креслень найбільш часто використовується програма AutoCAD.
3
Для створення креслення відкрийте обрану програму і створіть новий креслення. Далі вибравши формат креслення, приступайте до креслення. У всіх програмах існує панель інструментів з найпростішими операторами (точка, лінія, окружність). За допомогою цих операторів будуватися основна геометрія. Існує також панель інструментів з просунутими операторами (обрізка, дзеркальне відображення, масштабування). Після побудови геометрії за допомогою панелі проставлення розмірів ставляться розміри на кресленні. Згодом креслення роздруковується.