Як в'язати пухові хустки.

Пуховий хустку - виріб унікальне. Адже незважаючи на його уявну тонкість, він дуже теплий. Дивлячись на нього, здається, що зв'язати таке чудо простій людині просто не під силу. А ось професійні в'язальники можуть створити подібний шедевр всього за пару днів.
Вам знадобиться
  • спеціальна шерсть, одержувана тільки від певного виду овець, сталеві спиці.
Інструкція
1
Насправді, зв'язати пухову хустку вам не складе особливих труднощів, якщо ви володієте певними навичками в'язальниці, тобто знаєте основні види петель (лицьова і виворітна), вмієте робити накиди і закривати виріб. Що ж стосується пуху, тут можна піти двома шляхами. Перший - купити вже готову пряжу. Другий - підготувати її самостійно.
2
Якщо ви вирішили самі обробити пух, то вам знадобляться електрична прядка, бавовняні нитки в колір пуху, дві щітки для розчісування. Готуйте пух з розрахунку, що на білу хустку середньої величини йде десь 250 грам пряжі. Спочатку потрібно його вимити в теплій воді з використанням шампуню. Головна умова - мити не шматок цілком, а відділяючи від нього невеликі грудочки. У воді шерсть потрібно розправляти, ні в якому разі не стискаючи і не викручуючи. Після миття пух потрібно просушити і розчесати, а потім за допомогою прядки напрясти його на нитки. Пряжа готова.
3
Починаючи в'язати, пам'ятайте, що справжній пухову хустку не повинен бути пухнастим. Він дуже м'який на дотик, але пухнастим стає тільки під час використання. Хустку в'язати потрібно за схемою. Робити це можна двома способами. Перший - спочатку зв'язати основне полотно, а потім обв'язати облямівкою. Для цього потрібно набрати на спицях необхідну кількість петель і в'язати пряме полотно. Для тих, хто вже є більш-менш досвідченою в'язальницею, є варіант спробувати в'язати основне полотно з візерунком, використовуючи випускання петель, крутіння й інші методи прикраси. Облямівку теж потрібно в'язати за схемою, використовуючи ближче до завершення в'язання однакові убавленія петель.
4
Якщо ж ви збираєтеся в'язати єдиним полотном разом з облямівкою, зубці облямівки потрібно вив'язувати шляхом поступового набору за допомогою накидов петель на спицю. Потім потрібно частину петель закрити. Так і утворюється зубець. Всі інші візерунки в'яжуться так само. Далі в'яжіть основне полотно будь-яким способом, який вам подобається.
Щоб взимку не було холодно, а шию непродувними вогкі вітру, можна поміняти звичайний шарф на теплий пуховий платок. У ньому вам всю зиму буде тепло і комфортно. Такий хустку ви легко можете зробити своїми руками. Якщо ви вирішили пов'язати пухову хустку, то приготуйтеся до того, що у цієї роботи досить багато етапів. Ви повинні володіти найпростішими навичками в'язання спицями. Для виконання роботи вам будуть потрібні спиці №2 і 300-400 грамів пуху.
Інструкція
1
Перш за все, приготуйте пух для майбутньої роботи. Процес підготовки пуху досить довгий і трудомісткий, і ось що вам належить зробити: 1. Переберіть пух, приберіть всіляке сміття, такий, як жорсткі волосся, тирсу і т.д.2. Тепер обтіпану пух перед тим, як почати прати его.3. Промийте пух в теплій воді з шампунем, прополощіть два рази, висушіте.4. Знову обтіпану пух, прочешіть його вручну спеціальної гребёнкой.5. Перемішайте (щоб колір пуху вийшов рівномірним), ще два рази розчешіть.
2
Тепер приступайте до виготовлення пряжі. Почніть прясти тонку ниточку на тоненький хустку (який ще називають палантин), на звичайний хустку пасма нитка товстіший. Орієнтуйтеся на те, що на один хустку піде від 300 до 500 грамів пуху.
3
Тепер нитку зберіть в мотки. Потім нитки пересучіте і змотайте в клубки.
4
Зараз приступите безпосередньо до в'язання хустки. Існує безліч способів в'язання хусток, але в даній інструкції ми будемо орієнтуватися на хустку, у якого буде суцільна середина і красивий візерунчастий край. Це більш-менш простий спосіб і підходить для того, щоб потренуватися.
5
Почніть в'язати з середини. Наберіть необхідну кількість петель плюс ще дві кромочні петлі. Набирайте петлі на дві спиці і в одну нитку. Кількість петель робіть згідно з розміром хустки, який ви хочете отримати в результаті. Наприклад, для хустки розміром 120х120 см. Вам потрібно 200-230 петель.
6
У всіх наступних рядах знімайте, чи не пров'язуючи, кромочную петлю на початку ряду. Спицю вводите справа наліво, при цьому під час роботи робочу нитку тримайте на вказівному пальці. Кантову петлю в кінці ряду пров'язуйте як виворітну.
7
Щоб отримати квадратну серединку, кількість рядів робіть більше, ніж кількість петель в ряду.
8
Тепер починайте в'язати облямівку. В'яжіть її тільки лицьовими петлями, як і серединку. Наберіть 5 петель плюс дві кромочні, пров'яжіть виворітний ряд. У всіх інших рядах знімайте, чи не пров'язуючи. Кантову петлю на початку ряду, вводите спицю справа наліво, робочу нитку тримайте на вказівному пальці. Кантову в кінці ряду пров'язуйте як виворітну.
9
Коли ви зв'яжете серединку і облямівку, то їх потрібно з'єднати. Найкраще це зробити з використанням додаткової нитки. Для з'єднання на ліву спицю наберіть кромочні петлі одного боку середини, а на праву спицю - кромочні петлі облямівки.
10
Тепер з правого спиці перекиньте петлю на ліву, пров'яжіть ці дві петлі як одну. Перекиньте дві петлі на ліву спицю і пров'яжіть три петлі як одну. Продовжуйте в'язати так до кінця облямівки. Наступну облямівку прив'язуйте паралельно першій, а дві інші - прив'язуйте повністю, набравши на спиці разом з кутами.