Як відновити севшую річ. Як відновити форму розтягнутої речі.

Буває так, що випадково в пральній машинці з білизною, яке повинно стиратися при високій температурі, виявилася улюблена річ , для якої гаряча вода - це "смерть". Зіпсовану річ деякі господині просто викидають, але ж можна її і відновити.
Інструкція
1
Якщо річ була трикотажна, можна спробувати врятувати її наступним чином. Замочіть її в теплій воді хвилин на 10. Вона повинна намокнути як слід, щоб потім її можна було покласти в центрифугу і віджати. Це обов'язкова умова, так як розтягувати можна тільки вологу річ , а не мокру. Як тільки дістанете її з центрифуги, починайте розтягувати руками до потрібного розміру. Після такої розтяжки не можна класти річ для просушки на якусь плоску поверхню, інакше ви ризикуєте отримати назад свою севшую річ . Далі сушка повинна проходити в підвішеному стані. Для цього потрібно помістити річ на плічка й залишити сушитися далі, періодично її струшуючи. Коли висохне, потрібно її погладити і оцінити вийшов результат.
2
Якщо ж річ вовняна, то зробити щось навряд чи вийде, так як нитки не мають властивості до витягування. Однак якщо улюблений предмет одягу виконаний не з вовни, а наприклад, з акрилу, можна спробувати повернути йому колишній вигляд розтягуванням. Для цього мокру річ потрібно руками намагатися розтягнути в різні боки. Сушити теж бажано у висячому положенні, тому що лежачи на поверхні сушарки, вона легко може "сісти" назад.
3
Ще можна спробувати відновити севшую річ за допомогою праски. Прасувати з відпарюванням і в той же самий час розтягувати по прасувальної дошки до потрібного розміру.
4
Як варіант, спробуйте такий спосіб. Річ потрібно намочити в холодній оцтової воді і покласти на рушник. Щоб вона висохла як потрібно, спочатку їй потрібно надати руками необхідну форму розмір, а потім приколоти її до рушника голками по контуру.
5
Ще один з варіантів - розпустити, змотати нитки і зв'язати нову річ такої ж моделі як була стара. Але це радикальний крок, який можна виконати тільки за умови, що ви вмієте в'язати або у вас є знайомий умілець, який зможе вам відновити кофту таким чином.