Як оцінити ефективність реклами.

Давно відомий маркетинговий гасло: "Реклама - двигун продажів". Однак, можна витратити багато коштів і часу на рекламу і не добитися бажаного результату, оскільки реклама буде не ефективна.
Інструкція
1
Для того щоб ваша реклама була ефективною, в першу чергу необхідно зрозуміти, на кого вона повинна бути спрямована, хто ваша цільова аудиторія. Уважно вивчіть продукт і як можна докладніше уявіть потенційного покупця. Якої він статі і віку? Яка в нього освіта і специфіка роботи? Чи є у нього сім'я? Наскільки вона велика? Чи є діти? Їздить він на власному автомобілі або воліє громадський транспорт? Який його дохід, де він купує їжу і предмети першої необхідності? Що є для цієї людини головною мотивацією для покупки товару або послуги? Які засоби масової інформації він воліє, де черпає основну інформацію? Чим точніше ви опишіть свою цільову аудиторію, тим менший бюджет вам доведеться виділити на рекламу, притому вона буде більш ефективною.
2
Далі переходите до створення реклами . Виберіть кілька засобів комунікації, це може бути комбінація з телебачення та інтернету, преси та радіо, зовнішня реклама на білбордах або в громадському транспорті, промо-акції. Для того щоб ваша реклама була ефективною, слід якомога точніше зрозуміти, на що зверне увагу ваш клієнт. У рекламі повинна бути закладена мотивація. Пам'ятайте, що мотивація у різних груп людей різна, вам необхідно знайти саме вашу.
3
Для того щоб оцінити ефективність реклами , необхідно дізнатися, звідки клієнт дізнався про вашу фірму і пропонований продукт. Ви можете організувати опитування в інтернеті, по телефону або особисто. При покупці запропонуйте покупцеві заповнити анкету. Як правило, люди охочіше йдуть на те, щоб розкрити про себе будь-яку конфіденційну інформацію, якщо отримують щось натомість. Ви можете запропонувати накопичувальні або бонусні карти, що дають знижку при наступній покупці, який-небудь супутній товар або квиток на розіграш лотереї. Ваша мета - дізнатися, яка з ваших реклам працює найбільш ефективно і отримати контакти для подальшого довготривалого спілкування.