Як зробити резистор.

Резистор - це елемент електричного кола. На відміну від транзисторів і діодів, резистор є пасивним елементом. Ідеальний резистор характеризує тільки опір електричному струму, але т.к. в матеріальному світі ідеалу не існує, то в реальності резистор володіє нелинейностью ВАХ і паразитними ємністю і індуктивністю. Взагалі, звичайний резистор являє собою каркас з намотаною на нього високоомній дротом, але існують ще й змінні резистори (із змінним опором).
Вам знадобиться
  • олівець, дріт, скріпка, керамічний циліндр, ніхром.
Інструкція
1
Зробіть найпростіший змінний резистор. Візьміть простий олівець і обережно розріжте його вздовж на дві частини. Не можна пошкоджувати графітовий грифель.
2
На один кінець половинки олівця, в якій залишився грифель, намотайте кілька витків дроту. Намотайте дріт так, щоб вона була в контакті з грифелем.
3
Далі візьміть канцелярську скріпку і надіньте її на олівець. Дріт буде нерухомим контактом, а скріпка - рухливим. При переміщенні скріпки вздовж олівця мінятиметься опір саморобного резистора.
4
Зробіть постійний резистор. Візьміть керамічний циліндр і намотайте на нього ніхромовий дріт. Перед цим розрахуйте товщину і довжину дроту.
5
Припустимо, резистор повинен бути потужністю 100 т, а напруга - 50 В. Скористайтеся формулою: I = P/U, де I - струм, P - потужність, U - напруга. Далі підставте значення. У вас вийде: I = 100/50 = 2 ампера.
6
В довіднику подивіться, яке перетин ніхромового дроту витримає такий струм. Потім, намотуючи потрібної дротом резистор, вимірюйте опір. Як намотаєте до опору необхідного значення, фіксуйте висновки проводів і все, резистор готовий.
Корисна порада
Для зменшення паразитної індуктивності, резистор можна намотати «бифилярно», тобто необхідно скласти провід в два рази і намотувати резистор подвійним проводом. Висновки резистора опиняться з одного боку.