Як зробити сирок дитині.

Сирок займає важливе місце в меню дитячого харчування. Саме в цьому продукті міститься велика кількість кальцію і мінеральних речовин. Сир можна пропонувати дитині покупної, а можна робити в домашніх умовах. Бажано урізноманітнити продукт добавками у вигляді свіжих ягід, фруктів, сухофруктів, джему. Сирок можна приготувати з кефіру або молока.
Вам знадобиться
  • Кефір 200 мл, банан, молоко 300 мл, 1/2 чайної ложки 20% хлористого кальцію, невелика каструля, скляна баночка 150-200 мл, марля.
Інструкція
1
Свіжий кефір потрібно налити в баночку зі скла. У невеликій каструлі на повільному вогні закип'ятіть чисту воду, зніміть її з вогню і залиште на деякий час. Баночку з кефіром опустіть на 2/3 у воду і потримайте на водяній бані приблизно півгодини. Під час цієї процедури можна прикрити каструлю кришкою. Якщо кефір просто вилити в каструлю і довести до кипіння, то загубляться всі корисні речовини і поживні властивості продукту. Тому найправильніший спосіб приготування сирка - це його отримання на водяній бані.
2
Через деякий час отриману таким способом сироватку злийте. Масу, що залишилася (власне творог) протріть через сито, щоб не залишилося грудочок і продукт нагадував за консистенцією крем. Готовий продукт приберіть в холодильник.
3
Сир можна приготувати і з кислого молока. Для цього пастеризоване кисле молоко доведіть до кипіння в маленькій каструльці і зніміть з вогню. Молоко процідіть через стерильну марлю, складену вчетверо, отриманий в результаті сир потрібно віджати, щоб видалити надлишки сироватки.
4
Якщо є можливість, то приготуйте кальцинований сирок. Для цього свіже молоко налийте в чисту каструлю або ківш, додайте до вмісту хлористий кальцій, який є в аптеці у вільному продажу, нагрійте молоко і після закипання відразу зніміть з вогню. Отриману густу масу зніміть ложкою і протріть через сито, помістіть в скляну баночку і поставте в холодильник на добу.
5
Сирок , отриманий з кефіру менш прісний, ніж з молока. В якості добавки можете використовувати банан. Для цього стиглий фрукт очистіть від шкірки, м'якоть розімніть вилкою. Блендером або віночком збийте масу і додайте її в сир, акуратно перемішайте. У даному випадку не потрібно додавання цукру, що дуже важливо для дитячого харчування.
6
Можна додати в сирок ягідки, крейда порізане яблучко чи персик, а також терту моркву. Орієнтуйтеся на смаки малюка, який сирок йому більше подобається більше - прісний або кислий, солодкий чи ні. Це надає нові можливості для вдосконалення страви та його смакових якостей.
Зверніть увагу
Незалежно від того, який вихідний продукт береться для приготування сирка - молоко або кефір, дуже важливо не допускати кипіння під час теплової обробки.
Корисна порада
Зберігати сирок, отриманий в домашніх умовах, потрібно в холодильнику не більше доби з моменту виготовлення.