Як змусити пам'ять працювати.

Уже після тридцяти років багато скаржаться на те, що не можуть пригадати, як звали друзів дитинства, а у людей старшого віку часто виникають лякаючі їх провали в пам'яті. Є кілька нескладних прийомів, як зберегти і вдосконалити здатність до запам'ятовування.
Інструкція
1
Пам'ять безпосередньо пов'язана зі станом судин головного мозку. З віком вони зношуються, тому особливу увагу варто приділити здоров'ю серцево-судинної системи в цілому.
2
Дотримуйтесь елементарних правил здорового способу життя. Якщо часу на повноцінну фізкультуру немає, хоча б гуляйте по вихідних у парку, на свіжому повітрі, вибирайтеся за місто. Це допоможе тримати судини в тонусі.
3
Народна медицина приписує капусті чудодійні властивості зміцнення пам'яті. Так це чи ні, ви зможете перевірити, вживаючи цей овоч в свіжих салатах, заправлених рослинним маслом або соком лимона.
4
Також натуропати рекомендують вживати в їжу продукти, багаті вітаміном В1, він захищає від хвороби Альцгеймера. Цей вітамін міститься в горіхах, квасолі, злакових культурах. Корисна для зміцнення пам'яті і звичайна чорниця за рахунок вмісту в ній речовин, що нормалізують рівень цукру в крові.
5
Розвивайте інтелект в цілому, тоді окремий сегмент, відповідальний за пам'ять, не буде вас підводити. Розгадуйте кросворди, вирішуйте головоломки, читайте книги, які змушують вас роздумувати, приходити до власних умовиводів.
6
Вчіть вірші. Щоб пам'ять не слабшала, її потрібно постійно тренувати, чи не перенапружуючи. Візьміть за правило розучувати щодня нове чотиривірш, віддаючи перевагу класикам - Пушкіну, Тютчеву, Лермонтову.
7
Нормалізуйте режим праці та відпочинку. Відомо, що в стресових ситуаціях пам'ять помітно слабшає, їй не йдуть на користь перевантаження, постарайтеся звести їх до мінімуму.
8
Відмовтеся від шкідливих звичок. Алкоголь і нікотин - найперші вороги наших сусідів. Нейтралізувати їх дію можна лише частково, наприклад, вживаючи вітамін С, який міститься в цитрусових, смородині, кислої капусти.
9
Пробуйте нове. Щоразу, освоюючи невідому досі область діяльності, ми тренуємо свій мозок, дозволяючи йому залишатися в тонусі, що в свою чергу зміцнює і пам'ять.