Як лікувати гикавку.

Гикавка - зовнішній прояв судомних толчкообразних скорочень діафрагми, що виникають внаслідок порушення функції зовнішнього дихання. Неприємні короткі інтенсивні дихальні рухи супроводжуються мимовільними звуками, що завдає чимало незручностей як самій людині, страждаючому від неї, так і оточуючим. Сама по собі гикавка нешкідлива і виникає час від часу у абсолютно здорових людей.
Інструкція
1
Найпопулярнішим засобом для припинення гикавки є стакан холодної води. Налийте воду в стакан і випийте її дрібними ковтками з рівними проміжками часу. Передбачається, що вода змиє залишки їжі, що затрималися в нижній частині стравоходу, усуваючи їх подразнюючу дію на нерв, який проходить у цій галузі.
2
Спосіб з водою використовується в балеті. Якщо балерина нервує перед виступом, у неї може початися гикавка, яка завадить їй танцювати. Щоб швидко зняти симптом, треба зчепити долоні рук за спиною в замок і, нахилившись злегка вперед, випити склянку води, який тримає партнерка.
3
Спробуйте заїсти гикавку шматочком чого-небудь, що має контрастний гіркий або кислий смак. Деякі ласуни воліють насипати на підставу мови половинку чайної ложки цукрового піску. Організм на цю несподіванку реагує припиненням гикавки.
4
Є спосіб припинити її рефлекторним шляхом. Спробуйте імітувати блювотний позив, поклавши пальці, якнайдалі, на мову. Не перестарайтеся, викликати блювоту насправді - не ваша мета. Просто, таким чином, блювотний рефлекс, який виникне при цьому, перерве усталений ритм гикавки.
5
При виникненні гикавки спробуйте народний метод. Розчиніть у воді 10-15 крапель настоянки з суміші вишневого і лаврового листа або настояних на горілці березових бруньок. Випийте розчин розміряними ковтками, рівними порціями. Можна в половину склянки води додати 1 чайну ложку 9% розлученою оцтової есенції або 1 чайну ложку яблучного оцту і також випити його.
6
Затримайте дихання. З'єднайте в кільце мізинці і великі пальці обох рук. Гикавка повинна пройти.
7
Спробуйте при виникненні цих спазмів натиснути пальцем на виїмку, розташовану на верхній губі під кінчиком носа або на горлі.
8
Відкрийте рот ширше і, витягши мову, злегка потягніть його вниз, взявши за кінчик.
Зверніть увагу
Якщо напади гикавки стають регулярними і виникають кілька разів на день, зверніться до лікаря.