Як лікувати лапу собаці.

Невеликі, що не представляють небезпеки для життя, поранення кінцівок трапляються не тільки у людей, а й у тварин. Зокрема, стикатися з подібними випадками доводиться практично кожному власникові собаки. Собаківник зобов'язаний знати, як чинити в подібних ситуаціях, щоб не розгубитися і вчасно надати своєму вихованцеві допомогу.
Вам знадобиться
  • Бинт, настойка йоду, перекис водню, вата, загоюють мазі (троксевазіновая мазь, "Флуцинар"), анальгін.
Інструкція
1
Раной називається будь-яке порушення цілісності шкіри і внутрішніх судин. Рани, залежно від характеру пошкодження, діляться на глибокі і неглибокі. Глибокі рани, як правило, становлять значну небезпеку, оскільки собака може втратити багато крові. Якщо рана глибока, а кровотеча є артеріальним, то кров з місця поранення б'є фонтаном. При венозній кровотечі кров виходить у вигляді струменя. В області поранення з'являється запалення, виникає місцеве підвищення температури. Собака кульгає і лиже рану.Леченіе рани полягає в її обробці та перев'язці. Раненое місце слід очистити від бруду, гною і промити її чистою водою. Потім її потрібно обробити перекисом водню, настоянкою йоду або перманганатом калію. Відкриту глибоку рану слід відразу щільно перев'язати щоб уникнути втрати крові. В момент загоєння рани собаці потрібно одягнути намордник, щоб вона не облизувала рану.
2
Забій кінцівок - також вельми часте явище, що зустрічається у собак при падінні з даху або попаданні в дорожньо-транспортну пригоду. При падінні з висотної будівлі зазвичай страждають всі чотири лапи тварини. В такому випадку, від сильного болю у собаки може виникнути шок. Тому при ударах кінцівок собаку слід відразу ж перенести в тихе місце, після чого перевірити, наскільки серйозна травма. Будь-які удари супроводжуються синцями, гематомами. Легкі форми можна лікувати в домашніх умовах, прикладаючи до хворого місця лід і змащуючи його засобом "Арніка" або інший аналогічної загоює маззю. Забої також обробляють настоянкою йоду, завдаючи "йодну сітку". Будь-які серйозніші забої підлягають лікуванню у ветеринара, звернення до якого має бути негайним.
3
Розтягування і вивихи кінцівок - травму не небезпечні, але, тим не менш, неприємні. Вивихи поділяються на чотири різновиди: вивихи тазостегнового суглоба, вивихи колінної чашечки, вивихи плечового суглоба, вивихи ліктьового сустава.Прі першому виді вивиху розриваються зв'язки і капсули суглоба. Стегнова кістка переміщується то вгору, то вперед і не утримує суглоб. Лікування вивиху кульшового суглоба полягає у вправленні суглоба. Перед процедурою роблять наркоз сомбревином або каліпсолом в обсязі 2-4 на кожен кілограм маси тіла. Після вправлення суглоба надають собаці можливість виспаться.Вивіх колінної чашечки визначається за положенням лапи собаки. Зазвичай собака кульгає і тримає лапу злегка піднятою. При вивиху колінної чашечки роблять наркоз рампуном, а потім акуратно обома руками вправляють сустав.Вивіхі плечового та ліктьового суглобів також лікуються під наркозом шляхом вправляння суглобів.
4
Розтягнення зв'язок виникають при невдалих рухах собаки, різких стрибках, слабкості зв'язок і сухожиль. Вони проявляють себе болем, підвищенням місцевої температури. Якщо собака отримала розтягнення, в першу чергу, їй забезпечують спокій і прикладають лід до ушкодженого місця. Надалі накладають теплі пов'язки і компреси на хвору лапу, дають знеболюючі засоби.
5
Перелом кістки собаки вважається найважчою травмою з перерахованих. Переломи поділяються на закриті та відкриті. Закритий перелом зазвичай проходить без зміщення кістки, і наслідки у такого перелому менш важкі. Відкритий же перелом супроводжується кровотечею, тому собаці , що отримала таку травму, необхідно якомога швидше перев'язати лапу. Причинами переломів є удари, падіння з висотних будівель, вогнепальні поранення і дорожньо-транспортні пригоди. Крім того, у собак, які споживають недостатньо кальцію, фосфору і вітаміну D, вірогідність перелому збільшується, так як кістки стають хрупкімі.Леченіе переломів завжди здійснюють у ветлікарні. Крім цього, в раціон слід ввести більше вітаміну D і кальцію. Вітамін D міститься жирній рибі, а кальцій - в кістковій борошні, м'ясі. Також рекомендується давати собаці готові препарати кальцію.
6
Профілактика будь-яких травм, від невеликих ран до переломів, складається в уважному ставленні до свого вихованця. Не слід відпускати собаку далеко від себе, необхідно захищати свого вихованця від падінь і вогнепальних поранень. Не можна підпускати тварина до підозрілих людям та іншим тваринам, які можуть завдати шкоди його здоров'ю.