Як робити малюнки на каву. Як навчиться малювати на каву відео.

Малювання на кави - це ціле мистецтво, яке носить назву латте-арт. Майстерність латте-арт вимагає певних знань і навичок, тому оволодіти ним в домашніх умовах досить важко. Але при бажанні і наявності всіх необхідних підручних засобів спробувати все-таки можна.
Вам знадобиться
  • кофемашина, пітчер, чашка для кави, молоко, мелену каву, кориця або тертий шоколад,
Інструкція
1
Техніка латте-арт полягає в наступному: спеціально підготовлене молоко особливим способом вливається в кави йний напій і, змішуючись з ним в чашці, створює на поверхні кави різноманітні візерунки. В закладах громадського харчування за створення латте-арт відповідає бариста - бармен, що пройшов навчання в даній області.
2
Отже, для створення малюнків на кави вам обов'язково знадобиться кави машина. В першу чергу, приготуйте молочну піну. Візьміть незбиране пастеризоване молоко з жирністю 3-3,5%. Налийте молоко в пітчер - глечик з нержавіючої сталі, який спеціально розроблений для латте-арт. Рівень молока повинен бути трохи нижче основи носика пітчера. Піднесіть пітчер до трубки видачі пари, розташованої на кави машині. Занурте паровий кран в середину пітчера, при цьому отвори його наконечника повинні знаходитися на відстані 1-1,5 см від поверхні молока.
3
Відкрийте паровий кран. Молоко почне збільшуватися в об'ємі з утворенням піни. Тримайте пітчер прямо і піднімайте наконечник парового крана, зберігаючи дистанцію в 1-1,5 см, у міру збільшення піни. Процес збивання контролюйте по звуку: повинно бути чутно рівномірне шипіння. Ця стадія займає 5-15 секунд.
4
Далі необхідно пропарити молоко. Поверніть пітчер так, щоб паровий кран розташовувався поблизу його стінки. Занурте наконечник крана на відстань 1-1,5 см від дна пітчера. Нахиліть глечик з молоком на себе, контролюючи виникло в ньому вихровий рух. Фаза пропарювання триває 5-15 секунд, за цей час температура молока досягає 65-75оС.
5
Закрийте паровий кран і приберіть з-під нього пітчер. До того, як молоко потрапить в кави йний напій, його слід збовтувати круговими рухами руки.
6
В кави машині зваріть густий еспресо. Перелийте кави в підготовлену чашку. Для більш виразного малюнка утворилася пінку посипте корицею, тертим шоколадом або какао. Невеликими порціями починайте вливати молоко. Носик пітчера служитиме вам «олівцем» при створенні майбутнього малюнка.
7
В латте-арт існує три базових фігури: квітка, серце і яблуко. Для створення квітки подумки розділіть чашку на 4 однакові частини: верх, низ, права і ліва половини. Починайте вливати молоко в верхнє підставу чашки. Коли чашка буде наповнена до половини, обережно перемістіть потік молока в ліву частину. Обережно похитуючи пітчер, поверніть його в праву половину чашки. Залишилося молоко виливаємо зигзагом, закінчуючи в нижній частині. Майже заповнивши чашку, підійміть пітчер і останньою порцією молока перекресліть малюнок. При цьому носик пітчера різко перемістіть знизу вгору. Тоненька цівка молока на завершальному етапі як би збирає весь малюнок у центрі чашки.
8
Для створення серця зорово намалюйте на поверхні чашки окружність, за її кордони виходити буде не можна. Направте носик пітчера в центр чашки. Наповніть уявний коло молоком, обережно похитуючи пітчер з боку в бік. Наповнивши чашку до країв, підніміть пітчер і тонкою цівкою перекресліть коло по діаметру.
9
Щоб зобразити малюнок у формі яблука, вилийте порцію молочної пінки біля дальньої стінки чашки. Це буде гілочка майбутнього яблука. Потім носик пітчера помістіть в центр чашки і сформуйте коло, як у прикладі з серцем. Обережно заповніть чашку молочної піною.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xXPNY8UqbGQ
Зверніть увагу
Перед тим, як приступити до збивання молока, ненадовго відкрийте паровий кран, спускаючи утворився в ньому конденсат.По закінченні процесу збивання молока трубку видачі пари необхідно очистити за допомогою ганчірочки, а також на пару секунд відкрити, видаляючи потрапили в кран краплі молока. Оволодіння технікою створення базових малюнків дозволить вам придумувати і втілювати більш складні фігури.
Корисна порада
Найпростіший і швидкий спосіб створення малюнка - за допомогою зубочистки. Влийте в центр чашки трохи молока. Темні точки еспресо, що залишилися на поверхні, будуть вашими «чорнилом». На контрасті з молочною пінкою можна створювати досить витончені візерунки. Використання сиропів з додаванням крохмалю дозволяє створювати малюнки різних кольорів.