Як відварити капусту. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Капуста - вельми популярний овоч в раціоні будь-якої сім'ї. Вона входить до складу багатьох страв, але і сама цілком може виступити соло, будучи єдиним інгредієнтом корисного і смачного гарніру. Відварна капуста є ідеальним партнером для гарячих м'ясних і рибних дієтичних страв. Існує декілька видів капусти з особливими, притаманними кожному з них унікальними властивостями, смаком і вітамінно-мінеральним складом. В відварному вигляді зазвичай вживають такі види капусти: білокачанну, брюссельську, савойскую, брокколі, цвітну і кольрабі. Для того щоб приготувати найпростіший і водночас поживний і ніжний гарнір з капусти необхідно скористатися наступними рекомендаціями, які будуть трохи відрізнятися в залежності від обраного вами виду капусти.
Інструкція
1
Белокочанную і савойскую капусту очистіть від непридатних верхніх листків, вимийте і розріжте на 4-8 частин (залежно від розміру качана), видаліть качан. Покладіть нарізану капусту в киплячу підсолену воду і відварюють протягом приблизно 12-15 хвилин до повної готовності. Щоб зберегти колір капусти, чи не накривайте посуд кришкою. Потім відкиньте капусту на друшляк, трохи остудіть і поріжте кубиками. При подачі на стіл як гарнір додайте в капусту вершкове масло.
2
Цвітну капусту ретельно промийте, очистіть від верхніх листків, видаліть качан і розділіть на суцвіття, товсті стволики можна порізати кружечками. Відварюйте капусту в киплячій воді або на пару 4-5 хвилин. Відварна цвітна капуста повинна залишатися трохи хрусткою.
3
Брюссельську капусту промийте, при необхідності очистіть від жовтих листочків і помістіть кочанчики в киплячу підсолену воду на 5-10 хвилин. Не допускайте надмірного разваривания! Готову капусту відкиньте на друшляк.
4
Капусту брокколі, попередньо очищену і розібрану на невеликі суцвіття, достатньо лише злегка відварити на пару або в підсоленій воді протягом 2-5 хвилин. Чим крупніше суцвіття, тим довше час варіння.
5
Капусту кольрабі відварюють так само, як і картоплю. Кольрабі вимийте і очистіть від верхнього шару. Помістіть качани в гарячу підсолену воду і відварюють протягом 20-30 хвилин. Для визначення готовності овоча можна проткнути кольрабі виделкою або ножем. Якщо кольрабі вже готова, то зробити це буде досить легко. Готову кольрабі вийміть з води, наріжте кружечками або соломкою і подайте до столу.
Зверніть увагу
Отварную капусту не рекомендується тримати у відварі більше 15 хвилин. Щоб зберегти якомога більше вітаміну С, яким так багата капуста, а також смак і зовнішній вигляд страви, її рекомендується вживати відразу ж після приготування. В розігрітому вигляді відварна капуста так само втрачає дуже багато корисні і смакові властивості, тому краще готувати гарніри з капусти на один раз.
Корисна порада
Існує кілька загальних правил при приготуванні відварних овочів. Щоб зберегти максимальну кількість поживних речовин і вітамінів, підготовлені і нарізані овочі необхідно якнайшвидше відварити. При цьому, чим крупніше вони будуть порізані, тим менше поживних речовин буде втрачено при відварювання. Відварювати овочі можна як у воді, так і на пару. Варка на пару вважається найоптимальнішим способом приготування овочів, при якому їх корисні властивості зберігаються практично повністю.