Як навчитися малювати портрет людини. портерети Як малювати людини.

З раннього віку діти пробують малювати людини в повний зріст або зображують портрети близьких людей. На уроках малювання діти вчаться малювати портрет за допомогою чітких вказівок педагога, але не у всіх малюнок виходить. У дорослої людини також може виникнути бажання кого-небудь намалювати. Слід розуміти, якій послідовності дотримуватися при написанні портрета.
Інструкція
1
Закріпіть чистий аркуш на планшеті. Гіпсову фігуру або натурника розмістіть таким чином, щоб світло вигідно передавав пропорції обличчя. Від правильної установки освітлення залежить аналіз форми голови.
2
Намалюйте на аркуші прямокутник, ширину і довжину якого визначите візуально, за пропорціями оригіналу. Розділіть фігуру вертикальної і горизонтальної лініями навпіл. Намітьте приблизний овал обличчя, шию і форму зачіски. Шия і голова не повинні виглядати окремо один від одного. За формою шия схожа на циліндр, який входить в іншу форму (голову).
3
Накладіть тіні і світло (падаючі тіні, півтони), починаючи з великих форм і закінчуючи маленькими деталями. Тінями і світлотінню опрацювати обсяги губ, носа, вух, очей, брів, лінію скул і шию. Щоб всі тіні відповідали оригіналу, частіше відходите від планшета і оцінюйте роботу з боку.
4
Проведіть допоміжну лінію для очей: вона знаходиться посередині між підборіддям і верхівкою (без зачіски). Очі розташовуються один від одного на відстані довжини одного ока. В анфас відстані відміряються від зовнішнього куточка ока. При цьому відстані до підборіддя і до зовнішнього кінчика вуха рівні. Очі малюйте мигдалеподібної форми.
5
Поділіть відстань від лінії волосся до нижньої точки підборіддя на три рівні частини: верхня лінія буде відповідати лінії брів, перша знизу - нижній частині носа. Крила носа повинні обмежуватися відстанню між очима. Малюйте ніс не від внутрішнього куточка ока, а від брів.
6
Відстань від носа до підборіддя поділіть на дві рівні частини і намалюйте рот вище середини, тобто ближче до носа. Довжина губ дорівнює відстані між зіницями ока. Куточками рота ви можете показати настрій людини . Рівна лінія змикання губ свідчить про серйозність. Якщо куточки трохи підняті над лінією - людина перебуває в хорошому настрої. Опущені куточки видають печаль. Ще важливо визначити повноту губ.
7
Прорисуйте вуха, довжина яких відповідає відстані від лінії брів до куточків губ.
8
Пропрацюйте зачіску, розташування локонів. Світлотінню накладіть останні штрихи. Зітріть допоміжні лінії. Портрет повністю готовий.
Особа людини здатне передати тисячі емоцій. Не буває двох однакових осіб. Саме таке багатство, дароване нам природою, штовхає художників на створення справжніх творів мистецтва.
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, гіпсова голова або натурник
Інструкція
1
Намалюйте скелетную основу голови людини у вигляді яйця. Вкажіть на заготівлі наступні мітки: - вісь симетрії голови; - лінію надбрівних дуг, що розділяє верхню черепну і нижню лицьову частини; - лінію, що визначає нижню частину піраміди носа; - лінію, зонується лицьову і потиличну частини; - лінію повороту голови, що проходить через скуловую точку і скроневу точку.
2
Намітьте розташування і об'єм волосся на малюнку, місце розташування очей, вух, носа, губ. Деталізуйте ці частини обличчя.
3
Виконайте штрихування з падаючими тінями, півтонами, яка додасть рельєфність особі. Промальовування брів, вій та інших дрібних деталей виконуйте в останню чергу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xOfbnIXWmZA
Зверніть увагу
Під час виконання роботи робіть перерви. Це допоможе стомленим очам відпочити, після чого легко виявити якісь прорахунки або помилки в зображенні. Дотримуйтесь пропорції особи, зокрема: - відстань між очима дорівнює довжині ока; - відстань між очима і підборіддям тотожне проміжку від маківки до очей; - відстань між лінією волосся і лінією брів рівносильно проміжку між лінією брів і кінчиком носа, а також відстані між кінчиком носа і підборіддям; - відстань між зіницями очей близько до довжині рота; - відстань між підборіддям і лінією очей одно проміжку від зовнішнього кута очей до кінчика вуха.
Корисна порада
Накладення світлотіні починайте з великих форм, поступово переходячи до промальовуванні дрібних деталей. При цьому постарайтеся, щоб загальна композиція при штриховке не порушувалася.