Як навчитися малювати олійними фарбами.

Малювання олійними фарбами доставляє величезне задоволення, а картини, написані маслом, створюють відчуття затишку і спокою. Олійний живопис виглядає дуже благородно і вишукано. У вашій квартирі завжди знайдеться місце, де ви зможете помістити свій малюнок.
Вам знадобиться
  • фарби,
  • кисті,
  • палітра,
  • мольберт,
  • полотно.
Інструкція
1
Для занять живописом необхідно придбати відповідні матеріали. Купіть олійні фарби: білила у великій тубі, решта - в тубах середнього розміру. Для початківців краще купувати фарби для навчальних ескізів. Набравшись досвіду, ви перейдете до художніх фарбам. Зберігайте фарби в дерев'яному ящичку.
2
Придбайте повний набір кистей - по 3 кисті кожного номера. Для малювання маслом використовують щетинні кисті, з коров'ячого волоса і синтетичні.
3
Наступне, що вам знадобиться - це палітра. Просочіть її маслом і добре висушіть, інакше палітра буде вбирати масло з фарб.
4
Фарби кладіть на лівий край вгорі палітри. Середину залиште для складання сумішей. Кожна фарба завжди повинна бути в певному місці палітри. Білила кладуть зазвичай на правому кінці.
5
Вам також знадобляться розріджувачі масляних фарб: лляне масло, даммарний лак, очищений керосин, терпентинового скипидар.
6
Олійними фарбами зазвичай пишуть на ґрунтованому полотні. Від якості грунту на полотні залежить збереження малюнка. Краще купити готовий ґрунтований холст.Начінающіе можуть спробувати помалювати на заґрунтованому картоні. Заґрунтувати картон можна самому. Для цього розведіть упаковку магазинного желатину згідно інструкції, остудіть і кілька разів покрийте картон.
7
Для картин маленького розміру в перший час ви можете використовувати підставку для книг, потім використовуйте мольберт. Він стійкий і довговічний.
8
Перед тим як приступити до малювання, обміркуйте, як зобразити задумане вами.
9
Спочатку на папері виконайте малюнок, який будете переносити на полотно.
10
На полотні намітьте тонкими линями зображення. Складний сюжет опрацюйте в ескізах.
11
Виконайте подмалевок - перший шар живопису. Для підмальовки олійна фарба розбавляється розчинником. Він наноситься тонким шаром, який швидко просихає. Далі наносите наступний шар, прописуючи деталі, уточнюючи форму предметів.
12
Кожному шару дайте просохнути перед тим, як наносити на нього новий.
13
В заключних шарах до масляних фарб додають лляне масло. Барвистий шар картини буде насичений і стійкий.
14
Готова картина після повного висихання олійної фарби покривається лаком.
Зверніть увагу
Закінчивши роботу, палітру необхідно вичистити і протерти насухо ганчіркою.