Як прошити черевики. Як прошити взуття гачком.

Від того, наскільки міцна взуття, часто залежить успіх подорожі. Особливо якщо значну частину шляху вам належить виконати пішки. Вирушаючи в похід, ви повинні бути впевнені, що новенькі черевики , які на вигляд здаються міцними, що не розваляться в найвідповідальніший момент. На жаль, міцного взуття в магазинах стає все менше, а шви на черевиках можуть виявитися імітацією. Тому перед подорожжю прошийте взуття самі.
Вам знадобиться
  • Міцні бавовняні нитки
  • Віск для ниток або воскова свічка
  • Шило
  • Дошка
  • 2 голки
  • Тонкий в'язальний гачок
  • Власне черевики
Інструкція
1
Відріжте шматки нитки довжиною приблизно 50 см. Всуньте 2 шматки нитки в голки і навощити. Найзручніше для цієї мети використовувати спеціальний віск для ниток, який продається в спеціальних футлярах. Але можна розтопити бджолиний віск або просто свічку і вмочити туди нитки.
2
Вимийте і ретельно висушіть черевики . Візьміть один шматок підготовленої нитки і складіть його навпіл, щоб вийшла петля. Проколіть отвір в тому місці, яке ви збираєтеся прошивати. Найзручніше починати з підметки. Отвір проколіть із зовнішнього боку підметки. В отвір з внутрішнього боку проведіть гачок і протягнете петлю так, щоб кінці нитки залишилися із зовнішнього боку.
3
Зробіть другий отвір, протягніть крізь нього обидва кінці нитки. Проведіть їх в петлю і затягніть її. Із зовнішнього боку у вас вийшов стібок. Зробіть наступне отвір. Можна навіть відразу зробити потрібну кількість отворів по всій довжині шва. Всуньте обидва кінці нитки в голки. Один кінець виведіть на зовнішню сторону через цей же отвір, але так, щоб не розпустилася петля. Кінці нитки повинні опинитися по різні боки шва.
4
Ту нитку, яка залишилася з внутрішньої сторони, через наступне отвір виведіть на зовнішню сторону, а другий кінець - через цей же отвір на внутрішню. Продовжуйте прошивати, протягуючи кінці нитки назустріч один одному. Можна зробити й інакше. Спочатку прошити весь шов швом «вперед голку», заводячи нитку в кожен отвір. Потім другим кінцем нитки, також швом "вперед голку», заповнити порожні місця. В кінці шва зробіть кілька стібків між двома сусідніми дірочками, щоб закріпити шов.
5
Таким же чином прошийте і всі інші шви, які хочете зміцнити. Для того, щоб строчка вийшла рівною, можна спочатку провести лінії тонким крейдою або восковим дрібному і розмітити місця для отворів. Відстані між дірочками повинні бути приблизно рівними.
Корисна порада
Вощеная бавовняна нитка - найкраще, що можна придумати для такої роботи. Крім усього іншого, віск закладає отвори у взутті. Але міцні бавовняні нитки теж не завжди вдається знайти. Якщо їх немає - підійдуть капронові. Головне, щоб вони не рвали шкіру.