Як посадити лук будинку. Як садити цибулю насінням.

  •  Лук можна вирощувати не тільки на присадибних ділянках у відкритому грунті, але навіть в пластикових ящичках на підвіконнях квартир. Для цього не потрібно мати особливих знань, виростити цибулю в домашніх умовах вийде у кожного бажаючого, який хоче спробувати соковиту зелень в період холодів. Лук, вирощений будинку, нічим не відрізняється за смаком від того, який виріс на грядці.
  •  Якщо ви хочете посадити цибулю-батун, купите насіння низькорослого сорту. Насипте в ящик землі і посійте насіння, після чого полийте теплою водою. Через 10-15 днів ви помітите сходи, а через кілька місяців цибулю виросте. Не забувайте регулярно його поливати, а ось рихлити тісно посаджений цибулю не рекомендується: ви пошкодите кореневу систему і він загине. Вирощувати його потрібно на підвіконні.
  •  Ріпчасту цибулю теж можна виростити в ящику. Але так як садити його потрібно рідко, а інакше він просто не виросте, знадобиться дуже багато вільного простору для отримання повноцінного врожаю. Насипте в ємність грунт, застроміть цибулинки вниз корінцями. Добре пролийте водою. Уже через кілька днів з'являться зелені пір'ячко, які стрімко почнуть зростати. Поливайте в міру висихання землі, але не заливайте посадки водою занадто сильно, інакше цибулини почнуть гнити і не виростуть. Ви можете вживати в їжу зелень, але не зривайте багато зелених Перишков з однієї рослини. Через 3 місяці урожай дозріє.
  •  Можна виростити цибулю дому та без використання землі. Налийте в неглибоку ємність води, поставте ріпчаста цибуля вниз корінням. Цибуля почне давати пір'ячко, які відростають дуже швидко. Не забувайте періодично міняти воду і промивати ємність, інакше вода запліснявіє. Поступово поживні речовини в цибулині виснажуватися і зелень перестане відростати. В цьому випадку, якщо ви хочете, можете знову поставити в воду головки свіжого лука, але доведеться трохи почекати, поки зелені не відросте знову.
  •  Щоб зелень була яскрава, забезпечте луку 8-12 годинний світловий день. Як допоміжний освітлення, коли сонце рано сідає, використовуйте лампи денного світла.