Як навчити уважності дитини.

Дитину постійно щось відволікає, йому цікаво все! Ніякої зосередженості. Але іноді малюк уважно розглядає якийсь предмет протягом 20 хвилин. А інша дитина знову і знову запускає мильні бульбашки і, як зачарований, дивиться, що буде далі. Діти можуть довго займатися тим, що їм справді цікаво. Навчити дитину уважності можна, якщо цілеспрямовано займатися цим з ранніх років.
Інструкція
1
Важливо, щоб в навколишній обстановці були присутні речі, здатні захопити малюка. Нехай він освоює ці предмети, удосконалює координацію рухів. Не перевантажуйте дитину заборонами. Чудово, якщо ви маєте можливість регулярно відвідувати разом з дитиною музеї та театри. Тут його навчать довго, зосереджено спостерігати. Збільшувати частоту відвідування таких заходів необхідно поступово.
2
Діти звикають до певного порядку речей, отримуючи через нього відчуття безпеки, надійності. Вони переживають трагедію, якщо порушується щось в їх звичайному світі. Тому малюки люблять повторювати одні й ті ж дії, просять почитати одну і ту ж казку знову і знову. Саме через повторення якихось дій діти досягають високого ступеня зосередженості. Вони вчаться уважності, коли щось цілком захоплює їх. Намагайтеся зберегти сталий режим дня, звички (наприклад, гуляти у дворі будинку перед сном). Організуйте ігри, в яких дії повторюються неодноразово. Це може бути пересипання крупи з однієї чашки в іншу.
3
Залучайте дитину до догляду за кімнатними рослинами або тваринами, не бійтеся довіряти справи по дому. Для дитини все це - цікава гра, в ході якої підвищується самооцінка, розвивається моторика. Радість від виконаної роботи змусить його наступного разу концентруватися набагато довше.
4
Навчити дитину уважності допоможуть ігри, спрямовані на розвиток концентрації уваги.
5
Активність вашого малюка вимагає виходу. Йому важко зосередитися на чомусь спокійному. Гру на увагу необхідно чергувати з рухливою, емоційною. Можна влаштувати бій подушками, повозитися з дитиною, дати вихід і своїм емоціям.
6
Не завершуйте малюка, якщо він захопився чимось і навіть не чує, що ви кличете його їсти. Ступінь зосередженості досягла найвищої точки. Дитина не помічає ні людей, ні шуму, ні музики. Таку здатність необхідно підтримувати і розвивати. Нічого не станеться, якщо ви покличете його обідати пізніше.
7
Встановіть з дитиною теплі взаємини. Якщо він не буде відчувати вашу любов, у нього з'являться складності з зосередженістю, всередині крихти з'являться протиріччя. Так він може стати неуважним і навіть агресивним. Ласкаві слова, посмішка, дотики допоможуть вам розповісти про любов до нього, навчити спокою і концентрації.