Як намалювати тюльпан олівцем.

У цих дивовижних квітів є один недолік. Вони можуть тривалий час радувати око в квітнику, але в вазі стоять недовго. Але навіщо зрізати тюльпани ? Шматочок літа можна принести в будинок, якщо квіти просто намалювати. Уміння малювати різні квіти може стати в нагоді в інших випадках. Якщо ви захочете відправитися з дитиною в «дослідницьку експедицію» в найближчий парк або надумаєте зайнятися вишиванням квітів, ваші навички виявляться затребуваними. Але спочатку краще намалювати тюльпан олівцем.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - набір простих олівців;
  • - картинка з тюльпаном або жива квітка.
Інструкція
1
Щоб почати, необхідно дуже уважно розглянути предмет, в даному випадку - квітка тюльпана. Можна влаштуватися малювати поруч з клумбою, але тоді знадобиться планшет. Мольберт не обов'язковий, можна взяти велику жорстку папку. На що найбільше схожий квітка? Якої форми його пелюстки? Скільки їх і як вони розташовані? У тюльпана досить товстий пружний стебло і довгі гострі листя.
2
Визначте розташування малюнка на аркуші. Проведіть допоміжну осьову лінію. По ній ви трохи пізніше намалюєте стебло. Перпендикулярно цій лінії проведіть лінію підстави квітки. Квітка тюльпана нагадує чашу з високими краями або вазочку, тому малювати зручніше в тій же послідовності, як малюється ваза.
3
Прикиньте співвідношення ширини і висоти квітки. Можна намалювати допоміжними лініями високий прямокутник. Бутон тюльпана «вкладається» в форму високої трапеції, у якої нижня основа вже верхнього. У трапеції, в яку можна «вписати» сильно розкрився квітка, верхнє підставу буде довший нижнього. Скруглите нижні кути.
4
Уважно розгляньте розташування пелюсток. Вони замикаються один з одним внахлест. Позначте їх допоміжними лініями. Верхня лінія при цьому виходить хвилястою, в місцях з'єднання пелюсток утворюються невеликі виїмки. Від виїмки до місця, де пелюстка змикається з квітконіжкою, проведіть округлу лінію. Те ж саме зробіть з іншого боку квітки.
5
Намалюйте стебло. Визначте його пропорції. Він рівний по всій довжині, але не повинен бути ідеально прямим. Листя у тюльпана мало, але вони дуже великі. Визначте їх положення і намалюйте декілька.
6
Необхідно надати тюльпану форму. Для цього візьміть олівець пом'якше. Форму найзручніше передавати різним напрямком і різним натиском штрихування. Найближчі до вас частини квітки будуть виглядати більш світлими, ніж ті, які знаходяться далі. Штрихування, якою ви передаєте округлу форму пелюсток, може йти паралельно округлим же лініях. Внизу вона буде дещо темніше, ніж вгорі. Світлотінь наносите поступово, почавши зі світлою, потім - потаємні. Не користуйтеся ластиком для того, щоб висвітлити окремі місця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=APP-Dt9o9kQ
Корисна порада
Краще, щоб простих олівців було кілька, різної твердості. Допоміжні лінії можна наносити твердим олівцем. Тоді ці лінії буде легше прибрати. Якщо ви тільки починаєте малювати, можете користуватися гумкою. Але з самого початку необхідно вчитися ховати допоміжні лінії під светотенью.Для допоміжних побудов не користуйтеся лінійкою. Робіть все на око.