Як намалювати жар-птицю. Як малювати жар птицю олівцем.

Жар-птиця - казкова істота. Тому й малювати її потрібно так, як підкаже ваша фантазія. Живе вона в казковому саду, серед незвичайних дерев і квітів. При цьому вона - все-таки птиця, тобто її малюють точно так само, як і будь-яку іншу птицю. Можна розглянути кілька ілюстрацій до казок, де цей птах є. Але можна намалювати її і несхожою на інших.
Вам знадобиться
  • Папір
  • Акварельні фарби або гуаш
  • Олівець
  • Картинки із зображеннями птахів
Інструкція
1
Уявіть собі, яку птицю ви хочете намалювати. Розгляньте картинки, на яких намальовані різні птахи. Можна зробити Жар-птицю схожою на якусь екзотичну птицю, але можна і придумати щось своє, використовуючи приблизні пропорції.
2
Почніть малювати з тулуба, оскільки це найбільша деталь. Пташине тулуб, як правило, являє собою овал з різними співвідношеннями довжини і товщини. Овал не обов'язково буде правильним. Можна, наприклад, розташувати його вертикально і зробити нижню частину значно гирі верхньої. Овал можна зігнути так, як вам хочеться.
3
Подумайте, яка у птиці буде шия. Вона може бути дуже короткою, як у горобців, дятлів і інших мешканців середньої смуги Росії. Але Жар-птиця може бути схожа і на лебедя, а відповідно - мати довгу вигнуту шию. При цьому тулуб, звичайно, зручніше розташувати горизонтально. Намалюйте круглу голову. Намітьте ноги і напрямок крил і хвоста.
4
Зробивши легкий начерк, починайте птицю прикрашати. Мабуть, в даному випадку це найголовніше. Основна деталь - це хвіст. Його можна зробити дуже довгим, з завитками, з пір'ям самої вигадливої форми. Крила теж можуть бути дуже довгими, з самими фантастичними контурами. Форма пір'я може бути круглої або овальної, з крутими завитками. Можна вплести в хвіст і крила квіти або прикрасити їх дорогоцінними каменями. Накидати контури краще відразу.
5
Ноги у птаха можуть бути короткими, як у павича, або довгими, як у чаплі або журавля. Птицю з довгими ногами важкувато тримати в золотій клітці, незручно їй і на дереві з золотими листям. Тому зробіть краще короткі ноги.
6
Дуже важливий елемент малюнка - голова. У Жар-птиці може бути красивий гребінь або чубчик. Пір'я можуть бути такими ж за формою, що і пір'я хвоста і крил, але поменше. Можна намалювати закручений чубок.
7
Де живе ваша Жар-птиця? Намалюйте для неї казковий сад з фантастичними деревами та квітами. В саду може бути ставок, у який птах дивиться. Поруч з нею можуть знаходитися самі звичайні птахи, поряд з якими Жар-птиця здається ще більш фантастичною.
8
Розфарбуйте малюнок. Для Жар-птиці краще вибирати теплі тони, особливо підходять яскраво-жовтий і оранжевий. Можна використовувати і золотисту фарбу. Контури пір'я і очі прорисуйте більш яскравим кольором. Можна використовувати навіть контрастну фарбу. Спочатку покрийте силует птиці рівним легким шаром фарби, після цього починайте промальовувати деталі. В останню чергу розфарбуйте очей і самоцвіти, якими прикрашені пір'я.
Корисна порада
Жар-птицю можна розфарбувати акварельними фарбами, гуашшю, пастельними або восковими крейдою. Для прорісовиванія контурів використовуйте більш тонкі пензлики, ніж для розфарбовування великих деталей. Краще користуватися білячими або колонковими пензликами.