Як знайти висоту паралелепіпеда. знайти висоту прямокутного паралелепіпеда.

Перш, ніж перейти до знаходження висоти паралелепіпеда, потрібно прояснити, що є висота і що є паралелепіпед. В геометрії, висотою називають перпендикуляр, від вершини фігури до її заснування або відрізок, найкоротшим способом з'єднує верхнє і нижнє підстави. Паралелепіпед - це багатогранник, що має два паралельних і рівних багатокутника в якості підстав, кути яких з'єднані відрізками. Паралелепіпед складено з шести паралелограмів, попарно паралельних і рівних один одному.
Інструкція
1
Висоти в параллелограмме може бути три, в залежності від розташування фігури в просторі, адже повернувши паралелепіпед на бік, ви поміняєте місцями його заснування і грані. Верхній і нижній паралелограми - завжди підстави. Якщо бічні ребра фігури перпендикулярні підставах, то паралелепіпед прямий, і кожне його ребро - готова висота. Можна виміряти.
2
Щоб з похилого паралелепіпеда отримати прямий, того ж розміру, треба продовжити бічні грані в одному напрямку. Потім, побудувати перпендикулярне перетин, від кутів якого, відкласти довжину ребра паралелепіпеда, і на цій відстані побудувати другу перпендикулярне перетин. Два побудованих вами паралелограма, обмежать новий паралелепіпед, рівновеликий першому. На майбутнє слід зазначити, що обсяги рівновеликих фігур однакові.
3
Частіше питання про висоту нам зустрічається в задачах. Завжди нам дано інформацію, що дозволяють обчислити її. Це може бути обсяг, лінійні розміри паралелепіпеда, довжини його діагоналей.Так обсяг паралелепіпеда дорівнює добутку його основи на висоту, тобто, знаючи обсяг і розмір підстави, легко з'ясувати висоту шляхом ділення першого на друге. Якщо ви маєте справу з прямокутним параллелепипедом, тобто такі, заснування якого прямокутник, вам можуть спробувати ускладнити завдання, у зв'язку з його особливими якостями. Так в прямокутному паралелепіпеді, квадрат будь-якої його діагоналі дорівнює сумі квадратів трьох вимірів паралелепіпеда. Якщо в «дано» до задачі про прямокутному паралелепіпеді вказані довжина його діагоналі і довжини сторін підстави, то цих відомостей достатньо, щоб з'ясувати розмір шуканої висоти.