Як замінити газову плиту.

Як замінити стару газову плиту , чи доведеться купувати її самому? В даний час в магазині можна придбати будь-яку газову плиту . Однак для цього потрібно витратити чималу суму грошей. Цілком можливо, що вам вдасться отримати газову плиту за рахунок міського бюджету.
Інструкція
1
Для початку визначтеся, чи доведеться купувати плиту самому або за рахунок міського бюджету. Розраховувати на безкоштовну газову плиту ви можете, тільки в таких випадках: якщо живете в квартирах з газовими плитами, які знаходяться на балансі державних житлових організацій, або ж якщо ви ставитеся до пільгових категорій - отримуєте субсидії на оплату житлово -комунальних послуг, а так само є героєм Радянського Союзу і Російської Федерації, Соціалістичної праці.
2
Якщо ваша плита ще працює і заміна не настільки критична, чекайте фахівців-газовиків. У газифікований будинок вони повинні приходити раз на рік, і перевіряти стан плити. Якщо плита не задовольняє вимогам, складається дефектаціонная відомість, яка є підставою для заміни газової плити. У відомості вказуються дефекти плити і термін її амортизації. Один примірник залишається у них.
3
Інший несіть в керуючу компанію - в ДЕЗ, ЖБК або в житлову організацію відомчого житла. Там же складаються списки на заміни, які потім передаються до районного експлуатаційне управління вашого міста.
4
Чекайте своєї черги. Первочереднікамі на заміну плит є малозабезпечені, учасники та інваліди війни. Про них, звичайно, житлові організації направляють листи до районного експлуатаційне управління для прискорення процесу заміни. Іншим доведеться потомитися в загальній черзі.
5
Якщо ви вирішили поміняти плиту самостійно, звертаєтеся до районного експлуатаційне управління і пишіть заяву на ім'я начальника. У заяві ви повинні вказати, що оплату за газову плиту і її заміну берете на себе.
6
Старі газові плити обов'язково потрібно замінювати, тим більше, якщо ці «продукти» вітчизняного заводу, і їм більше 31 року, оскільки багато заводів газової апаратури закрилися в 1980 році. Нові плити мають вбудований самоконтроль. Наприклад, якщо у вас на плиті стояв суп, і він, розливаючись, загасив вогонь, система захисту відразу ж відключить подачу газу.
Газова плита - це один з найнебезпечніших побутових приладів, оскільки вимагає підключення до системи газопостачання. Установка газової плити повинна проводитися строго відповідно до інструкції з експлуатації та відповідно до норм технічної безпеки. Як поміняти застарілу газову плиту ? У вирішенні цього питання знадобляться нижченаведені рекомендації.
Інструкція
1
Насамперед, зверніться в міську службу газу для виклику спеціаліста на місце установки нової газової плити. Зараз дозволяється звертатися до сертифікованих фахівців при магазинах побутової техніки, вони так само уповноважені на установку нових газових плит.
2
Отже, потрібно звернутися до фахівців відповідної служби, написати заяву на установку плити, оплатити рахунок і чекати приходу майстра, який на місці оцінить, як краще помістити плиту з урахуванням пожежонебезпеки, яким чином поставити меблі і закріпити навісні шафи і прилад обліку споживання газу, якщо в цьому є необхідність.
3
Спеціаліст газової служби також озвучить список матеріалів, допустимих до використання поблизу газового обладнання, визначить, чи потрібно додаткова електророзетка і автомат захисту мережі.
4
Далі приступайте до вибору плити. Придбавши і доставивши нову плиту додому, уважно її огляньте на предмет цілісності всіх деталей і сполучних шлангів. Монтаж газової плити проводиться строго фахівцями міської газової служби.
5
Після підключення до комунікацій нова плита ставиться на облік і обслуговування, встановлюється гарантійний термін на проведені роботи, про що робиться відмітка в технічному паспорті на газову плиту . З цього моменту вся відповідальність за роботу плити переходить до спеціалізованої організації.
Зверніть увагу
При самостійній установці газової плити без участі ліцензованих фахівців можливе накладення штрафу на власників плити за створення аварійної ситуації, це слід пам'ятати.