Як зв'язати кофту за схемою.

Досвідчені майстрині в'яжуть річ на око. Побачили, сподобалася, сіли і зв'язали. Для тих, хто тільки починає в'язати найкраще використовувати схему. Зв'язати кофту по схемою - заняття нескладне. Головне, правильно це опис прочитати. Ну і, звичайно ж, підібрати собі відповідний розмір моделі.
Вам знадобиться
  • схема;
  • спиці;
  • гачок;
  • шерсть
Інструкція
1
Перед початком роботи потрібно визначитися з моделлю кофти, яку ви хочете в'язати. Важливий також і розмір. Простіше відразу підбирати опис, відповідне для вашого розміру, щоб не потрібно було мучиться з підрахунками скільки петель додати, скільки збавити. Коли визначитеся, відкрийте схему і уважно її розгляньте. Як правило, вона виконана у вигляді певних малюнків. Якщо вміти їх "читати", то проблем з в'язанням не буде.
2
Отже, всі малюнку в схемою повторюються в такому порядку, в якому повинні мінятися петлі на вашому в'язаному полотні. Усі рисунки і повтори візерунків теж відображені на схемою. Являє собою схема прямокутник, який розділений на клітини. Горизонтальні ряди означають петлі, які необхідні для набору, вертикальні - число рядів, на яких розміщується візерунок. Всередині цієї схеми розміщуються умовні позначення того, як ці петлі повинні пров'язується. Всі значки мають своє значення, яке дуже важливо при в'язанні. Так, наприклад, лицьові петлі на схемою позначаються плюсиком.
3
В'язати кофту по схемою досить просто. Спочатку потрібно слідувати текстовим вказівкам, де описується скільки петель і яким способом необхідно набрати. Далі там читайте, як продовжувати в'язати, на якій висоті починати робити візерунки і на яку схему дивитися при вив'язування того чи іншого візерунка. Нехай вас не лякають картинки на схемою, які здаються незрозумілими. Насправді під кожної схемою зазвичай надрукована розшифровка того, що кожен символ означає. Так, читаючи схему крок за кроком, ви зможете зв'язати кофту спицями.
4
Техніка в'язання кофти по схемою, але вже гачком, в принципі, також проста. Тільки тут немає лицьових і виворітних петель, а є тільки повітряні петлі, на яких і будується все в'язання. Схема точно також починається з опису того, скільки петель потрібно набрати і де які візерунки будуть розташовані. А під малюнком ви побачите умовні позначення кожного символу. І точно так само, читаючи ці символи, ви спокійно зв'яжете собі будь-який предмет одягу.