Як обчислити квадрат.

Деякі вироби в'яжуться не суцільним полотном, а з окремих квадратиків . Особливо це характерно для в'язання гачком. У цьому випадку буває необхідно укласти в викрійку певну кількість квадратиків по ширині і висоті так, щоб не допустити серйозних відхилень від розміру. Необхідність обчислити розмір квадрата може виникнути і в тому випадку, якщо ви займаєтеся клаптевим шиттям.
Вам знадобиться
  • Лінійка
  • Викрійка вироби
Інструкція
1
В'язати з окремих квадратиків необхідно строго по викрійці. Зробіть її самі чи переведіть з журналу і подгоните до потрібних розмірів. Якщо при в'язанні цілісного полотна майстриня спочатку вибирає нитки і гачок, а вже потім робить розрахунок узору, то в даному випадку необхідно чинити прямо протилежним способом.
2
Зв'яжіть за схемою кілька квадратиків за запропонованою схемою з різних ниток і гачками різної товщини. Отпарьте їх і виміряйте ширину і висоту. По викрійці виміряйте ширину і висоту передбачуваної деталі.
3
Розділіть розміри викрійки на розміри різних квадратиків і подивіться, в якому випадку вийде ціле число. Якщо цілого числа не виходить ні в одному випадку, виберіть варіант, який буде трохи відрізнятися в більшу сторону.
4
Якщо вам потрібно знати розмір квадрата для клаптикового шиття, вирішите спочатку, якого розміру буде все виріб. Наприклад, для того, щоб зшити клаптиків покривало, потрібно знати його довжину і ширину. Визначте, на яке число діляться обидві ці мірки. І по довжині, і по ширині має укладатися ціле кількість квадратиків . Це особливо важливо, якщо мірки досить жорсткі, і їх не можна не збільшувати, ні зменшувати.
5
Обчисливши розмір поверхні квадратика, яка буде видно, не забудьте про те, що фрагменти доведеться між собою зшивати. Відповідно, до обчислених розмірами квадратика необхідно приплюсувати ще припуски на шви. Як правило, вони з усіх боків однакові. Це і буде розмір квадрата, який ви будете кроїти з клаптиків.
Корисна порада
У деяких випадках необхідно з розмірів викрійки відняти припуск на застібку. Постарайтеся, щоб цілу кількість квадратиків вміщувалося у всіх частинах викрійки, в тому числі по рукаву і проймах.
Обчислити квадратний метр неважко. Потрібну математичну формулу для прямокутників вивчають у другому класі. Складнощі можуть виникнути з підрахунком площі нестандартних фігур. Наприклад, якщо мова йде про п'ятикутнику або більш складної конфігурації.
Вам знадобиться
  • вимірювання сторін і кутів фігури, папір, олівець, лінійка, транспортир.
Інструкція
1
Зобразіть потрібну фігуру на папері. Або накресліть план території, площа якої збираєтеся підрахувати. Це допоможе для подальших розрахунків.
2
Розбийте початкову фігуру на прості деталі: прямокутники, трикутники або сектори кола. Обчисліть площу отриманих частин. Для прямокутників перемножте довжини сторін: S = a · b.
3
Визначте площу трикутника будь-яким зручним способом. У загальному випадку вона може бути обчислена за кількома формулами. Якщо є трикутник з кутами?,?,? і противолежащими їм сторонами a, b, c, то його площа S визначається так: S = a · b · sin (?)/2 = a · c · sin (?)/2 = b · c · sin (?)/2. Іншими словами, виберіть кут, синус якого буде найлегше обчислити, помножте на твір двох сусідніх сторін і розділіть надвоє.
4
Використовуйте інший спосіб: S = a? · Sin (?) · Sin (?)/(2 · sin (? +?). Крім того, існує формула Герона: S =? (P · (p - a) · (p - b) · (p - c)), в якій р - це напівпериметр трикутника (p = (a + b + c)/2), а? (...) - позначення квадратного кореня. Є й інші способи. Якщо у вас прямокутний або рівносторонній трикутник, то обчислення спрощуються. У першому випадку використовуйте довжину двох катетів, прилеглих до кута 90 °: S = a · b/2. У другому виміряйте спочатку висоту рівнобедреного трикутника, опущену на його підставу . І використовуйте формулу S = h · c/2, де h - висота, а с - довжина підстави.
5
Обчисліть площу сектора круга, включеного в шукану фігуру. Для цього знайдіть твір половини довжини дуги сектора на радіус кола. Найбільш складне в цій задачі - це отримання правильного значення радіусу для виділеного з первісної фігури сектора.
6
Складіть отримані площі для остаточного результату.
7
Використовуйте метод тріангуляції для обчислення площі складних фігур на кшталт п'ятикутників. Розбийте ваш исходник на трикутники. Обчисліть їх площі і складіть результати.