Як заслужити авторитет.

Багато розумні і грамотні фахівці, що працюють в організації або в компанії кілька років, має право розраховувати на підвищення. Кар'єрист в кращому розумінні цього слова - сьогодні герой нашого часу. Але уявімо таку ситуацію: ви багато і добре працювали, вас помітило керівництво і запропонувало вам підвищення. І от ви вже керуєте колективом, в якому лише вчора були рядовим членом. Що відбувається? А відбувається наступне. Одні з ваших колишніх колег продовжують на рівних плескати вас по плечу і «тикати» в будь-яких обставин. Інші, навпаки, поспішають називати вас по імені-по батькові і догідливо човгають ніжкою у відповідь на всі ваші вказівки, але при цьому не приховують поблажливих усмішок. Треті ... Коротше кажучи, чин є, а належного авторитету немає. Що робити? Як заслужити авторитет?
Інструкція
1
Протягом перших ста днів нічого не міняйте кардинально. Робіть приблизно те ж саме, що робив ваш попередник. Все це погано-бідно працювало до вас, попрацює і ще якийсь час, все, що необхідно робити вам, це посилювати те хороше, що вже було напрацьовано. Більшість підлеглих боїться змін, тому на першій же нараді поспішіть їх заспокоїти, скажіть, що, в основному, все буде йти тим же курсом. Не варто знецінювати те, що було зроблено трудовим колективом до вас як керівника. Людям властиво чинити опір, відстоюючи свої досягнення.
2
Свої ідеї впроваджуйте поступово, не починайте крутити штурвал зухвало, не рівна година нахлинула хвилею змиє всіх, хто знаходиться на палубі. Така аналогія, можливо, різкувата, але вона вірна. Якщо ваш попередник вів свій корабель (тобто колектив) до однієї мети, використовуючи свої прийоми і інструменти, а ви оголосите, що мета відтепер буде інша і шлях до неї не буде схожий на колишній, люди вважатимуть, що ви їх позбавили визначеності і стабільності. А заодно недалекого майбутнього, зануривши тим самим в морок безпросвітності і невпевненості в завтрашньому дні. Намагайтеся зберігати видимість формальної вірності колишнім орієнтирам і курсом, але самі м'яко і ненав'язливо, крок за кроком міняйте погляди і ставлення підлеглих до нових порядків і цілям.
3
У вашому арсеналі в перший час повинно бути більше «пряників» і якомога менше «батогів». Тобто намагайтеся застосовувати мінімум покарань і максимум похвал. Чи не зверствуя, але й не піддобрюючи надмірно підлеглих, ви як керівник повинні прагнути до того, щоб кожен новий день був пройнятий позитивним емоційним настроєм.
4
Якщо в числі підлеглих виявилися ваші нерозлучні друзі, ви повинні відразу розставити всі крапки над i - дружба дружбою, а служба службою. Іншими словами, важливо чітко обговорити характер ваших стосунків на роботі, вони не повинні носити неформальний характер дружби, який допустимо і навіть зумовлений поза стінами установи. Варто попередити про вашому договорі інших. Всі повинні чітко усвідомити - що дозволено одному, то не дозволене підлеглому і навпаки.
5
Ще одна проблема, яку необхідно вирішити в перші ж дні вашого керівництва, - присутність у ввіреному вам колективі людей, які набагато старше вас. Звичайно молодий начальник почуває себе ніяково, віддаючи накази тим, хто годиться йому в матері або батьки. Однак слід одразу чітко визначитися з цими відносинами. Доречно сказати приблизно наступне: «Відтепер я ваш керівник. Я ціную ваш досвід і знання і нескінченно поважаю вас. Але моя справа - давати вам завдання, ваша справа - їх виконувати. Якщо ви помітили, що я роблю щось неправильно, прошу сказати мені це в приватній бесіді, а не критикувати при всіх. Я впевнений у вашій мудрості і впевнений, що ми зрозуміємо один одного ».