Як заміряти жалюзі.

Насамперед, почнемо з того, що установка жалюзі є досить трудомісткою роботою, при якій основним завданням є вимір вікна. При розрахунках розміру жалюзі необхідно врахувати різні фактори, такі як форма вікна, якість стін, та інші. Якщо Ви не впевнені, що зможете все зробити правильно, краще запросити для цього фахівця. Якщо все ж вирешілі заощадити свій час і гроші, то дотримуйтесь інструкції.
Інструкція
1
Визначтеся, які вам потрібні жалюзі горизонтальні чи вертикальні, кожен з цих видів має свої особливості установки. Далі вирішите, як будете їх монтувати. Є два способи: в отвір і на отвір вікна. Зазвичай встановлюють на отвір вікна, в цьому випадку жалюзі повністю закривають вікно. Почнемо з вертикальних жалюзі .
2
Визначте ширину жалюзі . Для випадку установки на отвір вікна виміряйте ширину отвору і додайте до неї приблизно по 5-10 сантиметрів з кожного, щоб жалюзі краще закривали світло. Якщо ви хочете так само закрити лиштва вікна або випирають труби опалення, в цьому випадку додавайте від 15 до 25 сантиметрів з кожного боку. У випадку з установкою в отвір вікна від ширини прорізу слід відняти 1-2 см. Якщо Ваші вікна звужуються всередину, необхідно обов'язково це врахувати, інакше карниз може не поміститися в отворі. Для цього необхідно визначити, де саме будуть стояти жалюзі . Зазвичай це 5 сантиметрів від кута укосу.
3
4. Визначимо довжину жалюзі . Для випадку установки на отвір вікна вимірюємо висоту отвору і додаємо 10 сантиметрів, таким чином, початок жалюзі буде на 10 сантиметрів вище вікна. Необхідно обов'язково передбачити мінімальну відстань між низом жалюзі і підвіконням для цього від підсумкової суми віднімемо 1-1.5 сантиметрів (щоб ламелі не чіпляє за підвіконня і добре проверталися). При установці жалюзі в отвір вікна необхідно від висоти отвору відняти 1 см, це буде висота жалюзі . Крім цього, враховуйте особливості вітчизняної будівництва, перевірте наявність і висоту перепаду. Якщо він невеликий і не більше 1.5 сантиметра, то під карниз при монтажі жалюзі встановіть регулювальні шайби, в іншому випадку при замовленні вкажіть фірмі виробнику мінімальне і максимальне значення висоти. В цьому випадку жалюзі будуть зі змінною висотою, це, правда, збільшить вартість на 5-10 відсотків.
4
Заміряйте висоту шнура управління. Шнур управління повинен бути на нормальній, зручній висоті, схил повинен бути приблизно на відстані 15 сантиметрів від нижнього краю жалюзі .
5
Якщо ви вирішили встановити горизонтальні жалюзі , потрібно врахувати певні нюанси. При монтажі жалюзі на проріз до ширини слід додати по 5 сантиметрів з кожного боку, а проміжок між підвіконням і низом не потрібно. При установці жалюзі в проріз, слід врахувати, що ширина карниза повинна бути менше на 0.5-1 сантиметра.
6
Далі замовляєте жалюзі і якщо ви все правильно заміряли, то у Вас не виникне проблем сих установкою. Для установки купите побідитові свердло 6 мм.