Як знайти коефіцієнт тертя.

Коефіцієнт тертя - це сукупність характеристик двох тіл, які стикаються один з одним. Існує кілька видів тертя: тертя спокою, тертя ковзання і тертя кочення. Тертя спокою є тертя тіло, яке знаходилося в спокої, і був приведений в рух. Тертя ковзання відбувається при русі тіла, дане тертя менше тертя спокою. А тертя кочення відбувається, коли тіло котитися по поверхні. Позначається тертя в залежності від виду, наступним чином:? Ск - тертя ковзання,? О- тертя спокою,? Кач - тертя кочення.
Інструкція
1
Сила тертя катящего тіла визначається радіусом предмета. У більшості випадків при обчисленні тертя кочення транспортного засобу, коли величина радіуса колеса постійна, її визначають у коефіцієнт тертя.
2
При визначенні коефіцієнта тертя в ході експерименту, тіло розміщується на площині під нахилом і обчислюється кут нахилу. При цьому необхідно враховувати, що при визначенні коефіцієнта тертя спокою заданий тіло починає рухатися, а при визначенні коефіцієнта тертя ковзання рухається зі швидкістю, яка постійна.
3
Коефіцієнт тертя можна також обчислити в ході експерименту. Необхідно помістити об'єкт на похилу площину і обчислити кут нахилу. Таким чином, коефіцієнт тертя визначається за формулою:? = Tg (?), Де? - Сила тертя,? - Кут нахилу площини.