Як відновити свій родовід.

Інтерес до свого коріння, до історії свого роду все частіше виникає серед наших співвітчизників. Люди повертаються до свого минулого і намагаються відтворити життєвий шлях своїх предків. Однак соціальні та політичні потрясіння ХХ століття зробили для багатьох жителів Росії вкрай проблематичним пошук своїх витоків. Війни, революції, масові репресії і міграції народів - все це настільки перемішало долі, що іноді здається неможливим якесь відновлення сімейної історії. Насправді це не так, відновити свою родовід можна, навіть якщо немає практично ніякої достовірної інформації про предків.
Інструкція
1
Починати пошуки своїх коренів потрібно з усією наявною у вашому розпорядженні інформації. Навіть якщо вже немає в живих родичів старшого покоління - бабусь і дідусів, як мінімум є свідчення про їх смерті, свідоцтва про народження ваших батьків та їх шлюбі. І це вже достатня точка відліку, від якої можна відштовхуватися.
2
Важливо пам'ятати, що всі генеалогічні дослідження будуються на основі трьох базових принципів: імена людей, дати і прив'язка до місцевості (тобто назви населених пунктів та установ). Тільки все в сукупності вони дозволяють відтворити точну історію роду. Тому починати свої дослідження потрібно завжди з докладного опитування всіх живих родичів, нехай навіть далеких. Їх розповіді та свідоцтва потрібно детально записувати, особливу увагу приділяючи трьом перерахованим характеристикам (точні імена, дати, назви). Також потрібно зібрати всі наявні сімейні документи, враховуючи навіть на перший погляд незначні кшталт шкільних щоденників, лікарняних аналізів або приватних листів і телеграм. Справа в тому, що навіть такі «вузькоспеціалізовані» документи можуть містити вказівки на певні місця перебування людини, дати його життєвих подій.
3
Документальні свідоцтва про народження, смерті, шлюби найближчих родичів можна отримати в органах РАГС. За російським законодавством ці документи зберігаються в архівах ЗАГС протягом 70 років, після чого передаються в Державні архіви. В даний час отримати необхідну інформацію по приватному запиту може будь-який громадянин РФ.
4
Щоб зібрати відомості, що датуються раніше 1918, потрібно звертатися до таких документів як Метричні книги, Сповідальні відомості, Ревізькі казки. Метричні або Церковно-приходські книги велися в кожному церковному приході Росії до революції 1917р. В них містилося три основні розділи: народження і хрещення прихожан, їх смертей і укладення шлюбів. : Після 1919 р Метричні книги були передані на зберігання до органів ЗАГС. Сповідальні відомості існували з 1718р. і містили інформацію як про всі прихожанах, що побували на сповіді, так і відсутніх на ній. Ревизские казки - це періодичні переписи податного населення Російської імперії, які проводилися раз на кілька років. Вони містили інформацію не тільки про конкретний представника того чи іншого стану, а й інформацію про його рід занять і його родині. Перераховані три джерела є основними для відтворення історії будь-якого російського роду.
5
Велике значення для досліджень також може грати Перша Всеросійська перепис населення 1897 р Вона містила докладні відомості про склад сім'ї, віці всіх її членів, включаючи дітей і немовлят, інформацію про рід занять дорослих членів сім'ї, наявному у них господарстві і власності. Дані цього перепису сьогодні можна знайти в державних архівах.
6
Крім основних названих джерел даних, можливо використовувати так само архіви тих установ, в яких працювали ваші родичі протягом свого життя. Відомості про військовослужбовців можна отримати Військово-історичному архіві в Москві. Для цього буде потрібно знання назв і номерів військових частин, в яких служили предки, а також приблизні дати служби.