Як розвивати логічне мислення. Як розвинути мислення.

Логічне мислення - здатність міркувати і робити висновки - можна і потрібно розвивати у дітей з самого раннього віку. Уміння мислити логічно, аналізувати і робити висновки нагоді як в дитинстві, так і в дорослому житті. Розвиток логічного мислення та фантазії призводить до того, що людина починає мислити нестандартно.
Вам знадобиться
  • Настільні ігри (шахи, шашки, доміно і т.д.), збірник логічних і математичних задач, ручка, аркуш паперу, тематичні картинки
Інструкція
1
Заохочуйте дитину висловлювати свої судження, давати оцінку подіям, будувати припущення. Навчившись думати логічно, дитина почне діяти так же.Начніте фразу, а дитина нехай її завершить. Наприклад: «Машина може їхати, тому що ...,« На вулиці тепло, тому що ..., «Якщо порізати палець, то ...
2
Грайте в шахи. Ця гра, історія якої налічує кілька тисяч років, вчить не тільки розвивати логіку, а й розробляти стратегію, бути терплячим, уважним, вгадувати кроки суперника й аналізувати ситуацію на полі ситуацію.
3
Купіть збірник цікавих завдань. Вирішувати їх буде цікаво і дорослим, і дітям. Крім задачок на розвиток логіки, існують також завдання з підступом, де рішення, яке першим приходить на розум, навряд чи виявиться правильним.
4
Тренуйтеся складати логічні ланцюжки. Попросіть малюка намалювати коло, квадрат, трикутник, а потім повторити таку послідовність геометричних фігур кілька разів. Слідкуйте за тим, щоб малюк не порушував задану послідовність.
5
Приділіть увагу математичним іграм і завданням. Логіка і математика тісно пов'язані між собою, оволодівши однією наукою, дитина неодмінно опанує і інший. Рішення задач на відповідність, проходження лабіринтів, складання логічних ланцюжків також сприяє розвитку логіки.
6
Попросіть дитину розкласти в певному порядку картинки, на яких зображені дії одних і тих персонажів. Це можу бути фрагменти знайомої малюкові казки або просто набір сюжетів, в яких простежується чітка логічна послідовність.
Зверніть увагу
Не змушуйте дитину займатися, якщо він не в дусі. Відкладе рішення головоломок і цікавих завдань доти, поки у малюка не з'явиться настрій.
Корисна порада
Грати в логічні ігри має бути цікаво і весело. Щоб цього домогтися, привнесіть елемент змагання в гру. Вирішувати задачки одному - це нудно.