Як навчитися кроїти одяг. Як навчиться шити і кроїти одяг для бебі бона.

Щоб пошити будь-яку вподобану річ без проблем, обов'язково потрібно вміти кроїти. Багато хто не хоче братися за шиття, тому що їх лякає удаваний складним процес крою. Однак навчитися кроїти - це досить легко.
Вам знадобиться
  • мерки;
  • иголки;
  • ножницы;
  • бумага;
  • карандаш;
  • мелок
Інструкція
1
Першим кроком до вміння кроїти повинен стати крок побудови лекал. Для цього потрібно вміти знімати основні мірки і знати, як їх застосувати відносного того типу одягу, який ви хочете створити. Основна форма оформляється на папері. Саме на неї потрібно намітити, де повинні бути виточки, і перенести реальні розміри. А вже потім приступати до роботи з тканиною.
2
Перед початком крою фахівці рекомендують тканину декатіровать. Тобто попередньо обробити її волого-тепловим способом. Потрібно це для того щоб тканина дала усадку ще під час крою, а не в готовому виробі. Проводитися вона повинна так. Якщо готовий виріб передбачається прати, то і тканина попередньо потрібно випрати при тій же температурі і в такому ж режимі, в якому це буде відбуватися пізніше. Висохлу тканину потрібно пропрасувати.
3
Тепер приступайте до розкроюванні бажаної речі. Як правило, кроять тканину зазвичай складену вдвічі уздовж виворотом назовні. Кромка при цьому повинна прилягати до крайки. Особливо гарний цей спосіб, коли потрібно отримати симетричні деталі.
4
На підготовлену тканину розкладіть вашу паперову викрійку, приколіть її шпильками. Дрібному проведіть лінії, за якими будете кроїти. Не забудьте залишити місце для припусків - приблизно 1,5 сантиметра (для тонких тканин можна поменше, для товстих - побільше).
5
Не забудьте про інструменти, якими будете проводити раскройку. Потрібні для цього добре заточені кравецькі ножиці, щоб не м'яли, що не рвали і не деформували тканину. Розкроїли? Тепер можна приступати до шиття.
Зверніть увагу
Щоб навчитися шити і кроїти, потрібно спочатку вивчити ази шиття, тобто знати теорію - які бувають ручні стібки і машинні шви, які буваю способи обробки тканин, різновиди тканин і особливості роботи з ними. Теоретичні знання про шиття можна отримати з спеціалізованих книг, з тематичних інтернет-сайтів або на спеціальних курсах по крою та шиття.
Корисна порада
Навчитися шити з нуля можуть особи терплячі, акуратні, уважні до найменших деталей і володіють добре розвиненою дрібною моторикою рук. Зрозуміти, як навчитися шити і кроїти під силу кожній жінці, було б бажання. Щоб мати уявлення про побудову складних, модельованих речей, для початку варто ознайомитися з історією моди і стилю, розібратися в описі створення виробів від простого до складного.
Самостійно шити речі стало дуже актуально на сьогоднішній день. Перш ніж навчитися грамотно і красиво шити, потрібно навчитися правильно кроїти. Освоїти правильний крій вироби нескладно, потрібно виконувати деякі обов'язкові правила.
Інструкція
1
Тканина перед розкриємо бажано скласти акуратно по частковій нитки і проутюжить. Тканини бавовняні пропрасовуються з виворітного боку сильно нагрітою праскою з парою. Тканини з еластанових волокнами потрібно пропрасувати слабо нагрітою праскою без пари. Шовкові тканини гладити дуже обережно слабо нагрітою праскою без пари. Пропрасовувати всі тканини тільки по частковій нитки.
2
Підготовлена для розкрою тканину розкладається на широкій рівній поверхні. Тканина повинна бути складена вдвічі, лицьовою стороною всередину. Для розкрою тканини можна з успіхом використовувати великий стіл.
3
Викрійки для майбутніх виробів краще вирізати з поліетиленової щільної плівки. Кожну деталь викрійки потрібно підписати кульковою ручкою. Написати назву деталі (спинка, рукав і так далі), позначити всі необхідні лінії: часткова, згин, мітки для зшивання з іншими деталями.
4
Розкладати деталі викрійки потрібно на тканину написами вниз. Дуже важливо розкладати викрійки на тканині в одному напрямку. Особливо, якщо тканина з ворсом. Ворс повинен бути спрямований вниз. Тобто, якщо провести рукою по ворсу, він не повинен підніматися.
5
Деталі розкласти в зазначеному порядку, чітко дотримуючись напрям часткової нитки, приколоти швейними шпильками до тканини, обвести кожну деталь кравецьким дрібному. Мел краще брати білий. Обводити легкими мазками.
6
Деталі викрійки обвести повністю, враховуючи виточки та інші фасонні лінії. По поздовжніх зрізах додати 1,5 сантиметра на шви. По низу виробу і низу рукавів додати 4 сантиметри. Знову обвести по новим мітках кожну деталь.
7
Викрито деталі вироби з тканини дуже обережно гострими кравецькими ножицями.