Як навчати дитину читанню.

Найпомітнішим якістю будь-якого маленького дитини є невгамовне цікавість і жага знань. І ще будь-яка дитина дуже любить грати. Батькам потрібно використовувати ці якості, щоб навчати дитини читанню.
Вам знадобиться
  • - кубики з буквами;
  • - дитячі книги.
Інструкція
1
Почніть навчання з гри в кубики. Коли дитина зрозуміє зв'язок між буквами і картинками на гранях кубика, навчіть його грі «Покажи мені». Під час прогулянки попросіть: «Покажи мені предмет на букву А». Це може бути автобус, антена, асфальт і т.д. Якщо бачите, що дитині гра набридла, помінятися ролями. Нехай він попросить вас показати що-небудь на ту чи іншу букву. Набагато цікавіше задавати питання, ніж відповідати. І нехай дитина намалює крейдою на асфальті цю букву.Вместе з дитиною спечіть печива у вигляді букв, а потім запропонуйте йому викладати слова з готової продукції. Постарайтеся зробити навчання веселим і цікавим, щоб малюк навіть не підозрював, ніби його навчають.
2
Діти дуже люблять казки. Починайте читати дитині з самого раннього віку. Нехай книжка перед сном стане обов'язковим атрибутом. Буває, що дитина день у день вимагає читати одну і ту ж казку і слухає її з неослабним інтересом. Не намагайтеся змінити книгу, навіть якщо вам колишня історія наскучіла.Ребенок зріднився з героями казки, і вечірня зустріч з ними нагадує зустріч з друзями. Малюк запам'ятовує кожне слово і обурюється, якщо ви намагаєтеся пропустити кілька фраз або якось змінити сюжет. Для нього незмінний хід подій в знайомої історії уособлює загальну стабільність і незмінність перемоги добра над злом.Рано чи пізно він сам попросить прочитати іншу книгу. Головне, щоб звичка слухати казки та історії стала потребою. Тут все залежить від вас.
3
Коли переконаєтеся, що дитина більш-менш впевнено складає букви в слова, попросіть його про послугу: «Я зараз обід готую, мені ніколи, а хочеться цікаву історію послухати. Ти можеш мені допомогти? Прочитай якусь казку, щоб мені веселіше було »Обов'язково з інтересом слухайте, як читає дитина. Якщо помітите, що він втомився, подякуйте за допомогу і поговоріть з ним про прочитану історії. Якщо це була історія про зайця і лисиці, можете поговорити про реальну лісового життя і звичках цих тварин або про випадки з життя, коли люди чинять, як лисиця або заєць. Важливо, щоб дитина розуміла прочитаний текст і вмів обговорювати його, пов'язуючи літературний сюжет з реальним життям.
4
Продовжуйте вечірні читання, але тепер можете перервати казку на найцікавішому місці і заявити: «У мене ще деякі справи залишилися, я більше читати не можу. Якщо хочеш, дочитай главу сам ». Не змушуйте дитини відразу читати занадто довгі тексти, інакше він втомиться і втратить інтерес до кнігам.Пріучайте його до самостійного читанню поступово, але постійно. Обов'язково разом обговорюйте прочитані книги. Це не тільки розширить словниковий запас дитини , привчить його думати і аналізувати, але подарує головну радість - духовну близькість між членами сім'ї.