Як мити велосипед.

Більшість людей віддає перевагу активному відпочинку, і прогулянка на велосипеді є одним з найпопулярніших видів такого відпочинку. Всім нам подобається сідати на чистий, блискучий на сонечку велосипед і відправиться в невелику подорож по околицях. Але на жаль, не завжди маршрут пролягає по чистим асфальтових доріжках. Швидше навпаки, ми їдемо по курних грунтових дорогах, по калюжах і багнюці. Після таких прогулянок ваш чистий, блискучий велосипед вже не виглядає так ефектно, як до прогулянки і щоб повернути йому блиск і красу його треба помити.
Інструкція
1
Для початку треба вирішити, чим мити велосипед. Самий хороший і зручний варіант - це використовувати шланг для садового поливу. Якщо шланга під рукою немає, то можна поступити ще простіше. Налийте відро води, але треба стежити за тим, щоб вода у відрі завжди була чиста, тобто періодично вам доведеться міняти воду. Тому бажано, щоб джерело води все-таки був поблизу. Також можна використовувати апарат для мийки велосипедів.
2
Тепер розберемося, який інвентар використовувати для миття велосипеда. Губку краще не використовувати, оскільки в неї набиваються дрібні частинки піску, і ви подряпаєте раму. Подряпини ці ледве помітні в тіні, але прекрасно видно на сонці, що буде псувати вигляд вашого двоколісного друга. Для миття великих деталей (рами, сидіння, крил) краще застосовувати невелику м'яку щітку. Для миття дрібних і важкодоступних деталей (втулки, обода коліс, педалі) підійде стара зубна щітка.
3
Спочатку треба полити велосипед зі шланга. Вода змиє пил і размягчіт присохлу бруд. Поки велосипед отмокает, можна приготувати розчин, ніж ви будете мити велосипед. Для цього налийте у відро води і додайте автомобільного шампуню, збовтайте воду до утворення рясної піни. Ще раз обдайте велосипед водою, намагаючись поменше лити воду на втулки і ланцюг. Після цього можна приступати безпосередньо до мийки. Після того як ви нанесли пінний розчин на велосипед, трошки почекайте, щоб шампунь від'їв залишки бруду, але не давайте йому висохнути і змийте.
4
Після того як змили весь шампунь з велосипеда, витирайте його м'якою сухою ганчіркою. Якщо рама вашого велосипеда трохи потьмяніла, не лякайтеся - це осад від поганої води. Візьміть автомобільний поліроль, капніть його на раму і відполіруйте, і ваш велосипед знову засяє на сонці. Якщо на блискучих деталях велосипеда з'явилися невеликі плями іржі, вони легко видаляються WD-40, яка продається в будь-якому автомагазині.
5
Якщо ви хочете помити і ланцюг, то візьміть невелику баночку і налийте в неї бензин і гас. Будьте дуже обережні, так як ці рідини легко спалахують, а їх пари небезпечні для здоров'я людини. Візьміть непотрібну зубну щітку і змивайте старе мастило, після цього не забудьте нанести свіжу мастило.
6
Після того як ви помили велосипед, витерли на сухо і пополірували ваш велосипед, не забудьте змастити всі перемикачі, втулки і механізми нової мастилом. Помивка велосипеда займе у вас не так вже й багато часу, від півгодини. Але зате як приємно буде викотити чистий велосипед і відправиться на ньому в путь. І пам'ятайте, що велосипед, як і автомобіль, любить «ласку, чистоту і змазку».
Зверніть увагу
Найпростіше вимити велосипед мийкою високого тиску, але робити цього не рекомендується. Вода під великим напором може потрапити у втулки, що може привести до корозії підшипників. Мийкою високого тиску можна помити колеса, але краще взагалі не використовувати її.
Корисна порада
Велосипед бажано мити в тіні або ввечері, коли сонце вже не так активно. Справа в тому, що під прямими сонячними променями вода буде швидко висихати і залишати на велосипеді некрасиві брудні патьоки води.