Як поводитися з собакою.

Якщо ви любитель собак, то ви повинні знати, що будь-яка, навіть найменша і «іграшкова» собака - тварина, причому тварина стайное. Велика собака може бути небезпечна і для вас, маленька - для вашої дитини. Ви повинні знати, як слід поводитися з будь собакою , щоб ви завжди залишалися для неї ватажком зграї і незаперечним авторитетом.
Інструкція
1
З найперших днів, коли у вашому будинку з'явився щеня, візьміть під контроль місця, де собаці буде дозволено спати, їсти або грати. Якщо це серйозна собака, не дозволяйте їй ніколи спати на вашому ліжку. У зграї це місце вожака. Визначте їй її місце і строго вимагайте виконання цієї команди.
2
Ви повинні завжди бути в змозі відібрати у цуценяти будь-яку іграшку і забрати будь-яку їжу. З найперших днів перебування у вашому домі собака повинна підкорятися вам беззаперечно. Під час їжі забирайте у неї миску або макайте в неї руку. Якщо собака дозволить собі заричати, твердо струсіть її за холку, лаючи низьким голосом. Так само беззаперечно вона повинна ділитися з вами та іграшками.
3
Собакам бійцівських порід і з домінантним характером не дозволяйте перебувати в їдальні, коли ваша сім'я там обідає, тим більше, не годуйте її зі столу. У зграї вожак завжди бере перший і кращий шматок. Під час обіду відсилайте собаку на місце або замикайте її у вольєрі.
4
Не дозволяйте собаці маніпулювати собою. Наприклад, не реагуйте на її запрошення пограти або приголубити її, якщо ви в цей час зайняті або працюєте. Звичайно, якщо це зроблено в наполегливій формі. Примусьте її виконати команду «Лежати». Контролювати її поведінку через цю команду - спосіб продемонструвати своє становище ватажка зграї.
5
Спробою домінувати є агресивна поведінка собаки по відношенню до когось із відвідувачів, якого вона вже бачила і він їй не подобається. Власники маленьких собак в цьому випадку навіть розчулюють, вважаючи, що собака їх так захищає. Не допускайте цього і пояснюйте їй, що так робити не можна. Насварити її та відправте на місце. У зграї тільки ватажкові дозволено вирішувати, з ким можна починати бійку. Ви заохочуєте її прагнення домінувати, дозволяючи їй вирішувати самій, кого можна атакувати.
6
І ще один нюанс, на який недосвідчений власник собаки навряд чи зверне увагу. Ви завжди повинні робити так, щоб саме ви завжди першим проходили в двері або спускалися зі сходів. Змушуючи собаку виконувати такі правила собачого етикету, ви раз і назавжди визначте для неї ієрархію у вашій «зграї», тим самим полегшивши життя і їй, і собі.