Як зробити пасочницу. Пасочницу своїми руками.

Так повелося, що на Великдень більше прийнято пекти паски, ніж робити паску. Клопітно це здається сучасним господиням, та й продукти на неї йдуть тільки найвищої якості. Крім того, форму для виготовлення паски ( пасочницу ) не так-то просто купити в магазині. А якщо раптом і попадеться ця дивина на прилавку, то або дуже дорога, або зроблена з пластмаси - матеріалу, зовсім до великодня відношення не має. І виникає думка: а чи не зробити пасочницу своїми руками? Мабуть, варто спробувати.
Вам знадобиться
  • - дошка їх липи (берези);
  • - напилок;
  • - шнурок;
  • - шипи;
  • - стамеска ;
  • - ножик.
Інструкція
1
Форма паски за традицією пірамідальна. Вона символізує Голгофу - місце мученицької смерті Христа. Але вершина її не гостра, а усічена. Значить і ваша пасочницу буде у формі усіченої піраміди. Для форм візьміть тільки дерево, та не аби яке, а липу (вона м'яка, підходить для різьби) або березу. Дошка повинна бути гладкою, товщиною в 1 сантиметр.
2
Випиляєте чотири деталі трапецієподібної форми. Найкоротша сторона трапеції (це буде вершина піраміди) не повинна перевищувати шести сантиметрів. Інакше паска у формі не втримається. Висота трапецій варіюється від 15 до 22 сантиметрів.
3
Далі потрібно продумати, як деталі будуть скріплюватися, утворюючи піраміду. Тут є кілька варіантів, все залежить від того, наскільки досвідчений умілець буде виготовляти пасочницу .
4
Варіант попроще: стесати краю трапецій під кутом 45 градусів (щоб поєднуючись, вони утворювали прямий кут). Далі в двох місцях - зверху і знизу, зробіть напилком поглиблення, через які можна буде перев'язати частини пасочніци, щоб шнурок не спадав і тримався на одному рівні.
5
Варіант другий: знову-таки стісуються дощечки під кутом 45 градусів, але в якості з'єднань використовуйте шипи. На двох дощечках зробіть шипи, на двох інших - поглиблення для них. У шипах ще й виконайте отвори для клини, щоб конструкція не розвалилася.
6
Тепер зробіть ще дві деталі - квадратні, які закривали б верх і низ піраміди. Але їх сторони повинні бути на міліметр коротше - щоб з паски стікала зайва рідина.
7
На внутрішній стороні деталей можна вирізати візерунки пасочной тематики: хрести, написи «Христос воскрес» і т.д. Можете використовувати рослинний орнамент, що символізує урожай: виноградні грона або символ чистоти - лілії. Тільки вирізати потрібно досить глибоко, щоб візерунок був опуклим. Для цього застосовуйте стамески (з круглими кінцями) і ножик.
8
Деталі пасочніци з'єднуються мотузками або пеньком. Не користуйтеся синтетичними матеріалами. Якщо вже зовсім не вмієте поводитися з деревом, вихід є. Зробіть пасочницу з картону. Тільки вистилайте внутрішні її частини фольгою, щоб картон не розмокнув.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MAxITuWqJbk