Як навчитися швидко плавати.

Виявляється, швидко плавати прагнуть не тільки спортсмени. Серед простих смертних знайдеться чимало охочих встановити свій, хоч і невеликий пляжний рекорд, досягнувши за пару хвилин протилежного берега.
Інструкція
1
В основі швидкісної витривалості лежить відпрацьована раціональна техніка рухів. Щоб швидко плавати, людина повинна володіти високою плавучістю, яка характеризується горизонтальним положенням тіла і прискореним виконанням відповідних рухів руками в певному ритмі. Іншими словами, хочеш швидко плавати - відпрацьовуй техніку, в якій виділяються два основних моменти - рух рукою, витягнутою вперед і наступний за ним ривок. Коли ці рухи узгоджені між собою, швидкість пересування по воді значно зростає.
2
Цілком природно, що для відпрацювання цих елементів будуть потрібні тренування в басейні хоча б двічі на тиждень і бажано під керівництвом професійного тренера. Тренувальний цикл складається з декількох етапів.
3
Спочатку необхідно розігріти м'язи, чотири рази подолавши стометрівку з перервами в 20 секунд. На це може піти до 15% часу всього тренування. Після цього починаєте відпрацьовувати руху і відштовхування (від 10 до 20% часу). Триває тренування серією запливів - 6х200 з відпочинком в півхвилини і 12х100 з перервами 15 секунд. На це може піти до 70% тренувального часу. По її закінченні робляться вправи для охолодження м'язів.
4
Якщо у вас немає великого бажання освоювати всі тонкощі цього виду спорту, то цілком достатньо буде освоїти полегшені способи плавання, об'єднані в кілька груп. Основна увага тут приділяється відпрацюванню рухів ногами, застосовувані в різних стилях плавання - кролем, брасом, дельфіном і на боці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=o3c9slLUJeI
Зверніть увагу
Як швидко навчитися плавати? Навчитися плавати не пізно в будь-якому віці. Однак чим раніше цьому навчитися, тим краще. Дитині навчитися плавати простіше, так як він ще не знає страху перед водою, а дорослим складніше, хоча в цьому випадку все залежить від того як людина налаштується.
Корисна порада
Як навчитися швидко плавати. Навчитися плавати можна в будь-якому віці. Однак чим раніше ви освоїте цей навик, тим буде краще для вас. Дитині набагато простіше триматися на воді, ніж дорослому - у нього немає страху. Дорослий же повинен налаштуватися, поставити перед собою чітку мету.
Багатьох любителів плавання нерідко цікавить питання, як же поліпшити свої результати? Як тренувати швидкість у плаванні? Якщо ви є прихильником плавання, і вам теж цікаві ці питання, ознайомтеся з рекомендаціями нижче.
Інструкція
1
Працюйте над технікою. Навіть якщо ви фізично розвинені, не факт, що ви використовуєте свій потенціал на повну силу. Попросіть тренера, щоб він подивився ваші рухи і вказав на помилки. Соромитися своїх помилок не варто, навіть відомі спортсмени нерідко перебудовують свою техніку.
2
Зміцніть цільові м'язи. Техніка - це ще половина справи. М'язовий потенціал теж можна підняти. Розвивайте різні групи м'язів, залежно від стилю. У будь-якому випадку слід зміцнити м'язи спини, дельтовидні м'язи і трицепси. Для плавання брасом потрібні також міцні ноги. З залізом не варто старатися, це може призвести до затурканості м'язів і до погіршення гнучкості. Робіть вправи з власною вагою. Можна використовувати блокові тренажери.
3
Тренуйте легені. Зі слабкими легенями у плаванні робити нічого. Однак, якщо регулярно тренуватися - можна збільшити об'єм легенів. В іншому випадку, вам не допоможуть техніка і міцні м'язи, якщо не зможете правильно контролювати дихання.
4
Використовуйте ласти. Якщо вам швидкість потрібна не для змагань, а лише для абсолютних швидкісних показників, можете скористатися старим перевіреним способом плавання - з ластами.
5
Пливіть під водою. Під водою опір менше. На змаганнях з класичного плавання вам ніхто не дозволить занурюватися під воду, але якщо ви просто змагаєтеся з друзями, можете використовувати цей трюк. Особливо, якщо легкі розвинені добре.
6
Працюйте над гнучкістю. Хороша гнучкість дозволить робити велику амплітуду. Це відповідно збільшить вашу швидкість. Відточуйте всі ці кроки, і ваша швидкість стане більш значною.