Як намалювати букет троянд. Як намалювати малюнок чорним фломастером.

Зобразити букет троянд на папері нескладно, від вас вимагається уважність і зосередженість на малюнку. Потрібно просто попрактикуватися над першим ескізом, щоб зрозуміти, як їх намалювати. Візьміть в руки кольорові фломастери і чистий альбомний аркуш і починайте. Намагайтеся не відволікатися і не перериватися.
Вам знадобиться
  • - папір щільна (ватман);
  • - кольорові фломастери.
Інструкція
1
Спочатку виконайте підготовчі роботи за допомогою ескізного малюнка. Для початку намалюйте чорним фломастером акуратні витки. Починайте від центру, кожен наступний виток вийде більшого діаметра. Дуже схоже на спіраль, якщо подивитися на неї зверху. А тепер покажіть її трохи горизонтально в приплющеною формі. Для цього горизонтальні лінії малюйте ближче один до одного, збільшуючи відстані між дугоподібними лініями. Вийшли спиралеподібні еліпси. Дивіться на малюнок. Зробіть декілька ескізів, щоб «набити руку». Тоді буде легше приступити до зображення букет а.
2
Візьміть чистий аркуш паперу і червоним фломастером намалюйте багато-багато гуртків-спіралей, горизонтально-приплющених, потім передній план прорисуйте вертикальними круглими спіралями. Що залишилися проміжки заповніть маленькими спіралями і штрихами. У вас вийшла велика шапка- букет . Зеленим фломастером зобразите на передньому плані трохи листочків.
3
Рожевими фломастерами зобразите два трикутника, щоб вийшла форма обгортки. Нехай край закриває трохи троянд праворуч. Зафарбовуйте троянд овим і фіолетовим фломастерами, як показано на малюнку. Потім намалюйте у краю обгортки стрічку червоним фломастером так, щоб кінці стрічки звисали вільно. Останній штрих: домалює стебла і листя. Прикрасьте картину по-своєму розсуду. Букет готовий!
Якщо ви хочете намалювати яскравий, соковитий малюнок, наповнений енергією світла і переливається найтоншими відтінками кольору, вам якнайкраще підійде масляна пастель. Такі особливі властивості надають цій фарбі віск і масло. Олійною пастеллю можна працювати в різних техніках, домагаючись дивовижних ефектів.
Вам знадобиться
  • Лист білого паперу для етюдів маслом розміром 55 * 80 см, олійна пастель, скипидар або уайт - спірит, кисть № 5, тканинна серветка.
Інструкція
1
Зробіть контурний начерк композиції. Намалюйте на аркуші паперу загальні контури композиції. Використовуйте для кожного її елемента відповідну за кольором пастель: жовту охру - для контурів папери, трав'янисто - зелену і лимонно - жовту - для стебел і листя, кармін, кобальт і фіолетову - для квіток і чорну - для тичинок. Тримайте паличку пастелі вільно, без напруги, і намагайтеся наносити контури швидкими плавними лініями.
2
Заштрихуйте коричневий папір. На цій стадії роботи створіть окремі колірні плями. Візьміть жовту охру і нанесіть швидкі легкі штрихи на папір, в яку загорнуті квіти. Щоб штрихи не виглядали монотонними і механічними, тримайте паличку пастелі вільно, без напруги. Поступово на цьому тлі все виразніше почнуть проступати обриси квіток, складаючись в загальну композицію.
3
Вдоскональте малюнок. Візьміть темно-сіру пастель і нанесіть контури білих квіток. Додайте на ці квітки декілька більше інтенсивних по тону сірих штрихів, щоб підкреслити їх обриси. Тепер нарешті можна сказати, що ви створили основні ділянки кольору, причому зробили це в кращих традиціях імпресіонізму.
4
Продовжіть змішувати фарби. Важливо, щоб протягом всієї роботи кисть залишалася чистою. Для цього кожен раз перед тим, як розводити наступну пастель, ретельно витирайте кисть тканинної серветкою. Почніть змішувати фарби на квіткових голівках. В процесі роботи ви виявите, що масляна пастель дуже легко розлучається. Продовжуйте роботу, як і раніше не намагаючись покривати розмиванням всю поверхню головки квітки. Нехай нижній шар штрихування проглядає місцями крізь розведену пастель. Позначте таким способом весь малюнок.
5
Намалюйте деталі чорної пастеллю. Дайте малюнку повністю просохнути, після чого додайте кілька чітких деталей. Візьміть чорну масляну пастель і легкими штрихами намалюйте серцевини квіток. Ці тичинки створять ритмічний повторюваний візерунок, який буде вести погляд глядача по поверхні картини. Оточіть серцевини квіток чорними крапками-тичинками.
6
Уточніть колір. Додайте штрихи кобальту і фіолетовою пастелі на пурпурові квіти. Намалюйте листя трав'янисто-зеленим кольором, а затінені ділянки листя зафарбуйте темно - зеленої пастеллю. Ці темні ділянки додадуть малюнку обсяг і допоможуть зобразити вільний простір між стеблами, квітками і обгорткового папером. Нанесіть яскраві лимонно-жовті відблиски на стебла квіток.
7
Прикінцеві штрихи. Поглибте тіні на задньому плані і в проміжках між квітками і листям. Ці негативні простору допоможуть об'єднати композицію і вестимуть очей глядача по всій поверхні картини. Крім того, тіні дозволять точніше показати форму кожного окремого квітки.
Зверніть увагу
Для того щоб підкреслити обриси квіток і показати різноманітність кольору і фактури, квіти в паперовій обгортці були покладені на плоску поверхню.
Корисна порада
Якщо ви хочете змішати або пом'якшити зафарбовані пастеллю долі малюнка, то для цього краще скористатися не пензлем, а ганчірочкою.