Як провести класну годину.

Спілкування з дітьми під час класної години дозволяє не тільки обговорити моменти, пов'язані з освітнім процесом, а й донести до учнів важливу, корисну, цікаву інформацію, не пов'язану з навчанням.
Вам знадобиться
  • Наочні посібники, демонстраційні матеріали, цікаві статті, сценарії ігор, свят
Інструкція
1
Поцікавтеся в учнів, які питання їх хвилюють, на яку тему вони хотіли б поговорити під час класної години. Можна провести опитування у вигляді анонімного або відкритого анкетування. Діти часто соромляться виступити зі своєю ініціативою, у випадку ж з анкетою більше шансів, що вони назвуть саме ті проблеми, які для них важливі.
2
Підготуйте наочні посібники з тематики класної години. Це можуть бути великі барвисті плакати, схеми, карти, діаграми, диски з музичними чи художніми творами. Вони повинні бути у вас під рукою, щоб у потрібний момент звернути на них увагу учнів.
3
Роздайте школярам матеріали, на які ви спиралися при підготовці до класному години. Цифри, факти та інші відомості не завжди добре сприймаються на слух. Після класної години хлопці зможуть прочитати роздані вами статті та закріпити почутий матеріал.
4
Залучайте до проведення класної години учнів. Це можна робити або на добровільній основі, за бажанням, або шляхом складання графіка «чергувань» по класному години. Разом з учнем виберіть тему, а шукати матеріали і підносити інформацію однокласникам надайте йому самому.
5
Запросіть взяти участь у вашому класній годині людей, які можуть розповісти дітям про щось цікаве. Це можуть бути представники незвичайних професій, учасники спортивних змагань, ветерани війн і т.д. Якщо батьки когось із учнів багато подорожують, попросіть їх поділитися з хлопцями своїми враженнями.
Зверніть увагу
Не варто проводити класну годину в останній навчальний день тижня. До цього часу у школярів накопичується втома і напередодні вихідних їх увагу буде розсіяним.
Корисна порада
Замість звичайного класної години можна влаштувати чаювання, пізнавальну гру, змагання з призами, похід на природу, в музей, театр і т.д. Це підвищить рівень довіри і взаєморозуміння між учителем і учнями, дасть можливість поспілкуватися в неформальній обстановці.
Провести класний годину так, щоб дітям було цікаво, - це половина успіху і головна складова досягнення мети. Класний годину зазвичай орієнтований на актуальні проблеми класного колективу і має виховні цілі. Моралізаторство в цьому напрямку буде малоинтересно, а ось активні форми і технології пройдуть "на ура". Вибір технології проведення цього заходу залежить від цілей, віку учнів і досвіду класного керівника.
Інструкція
1
Вибравши тему, постарайтеся відразу задати їй такий тон, який не залишить дітей байдужими, викликатиме емоції, бажання заперечити або переконати. Для цього залучайте дітей у планування тематики класних годину ов на рік або чверть (також можна підключати і батьків). Відмовтеся від нудних формулювань по старинці. Використовуйте не тільки спірні питання, а й недомовленості, крилаті вирази, гумор і афоризми.
2
Підберіть ситуації по темі, які можна було б розіграти, запропонуйте дітям вибрати ролі (технологія театральних прем'єр). Наприклад, якщо ви хочете переконати поступатися місцем літнім людям в транспорті, запропонуйте комусь із дітей написати історію від імені старого людини. Намагайтеся, щоб діти мали можливість розглянути, описати і обговорити якесь явище з усіх боків, відчути його і зробити свої власні висновки.
3
Оберіть одну з технологій, яка дозволить проявити дитячу активність: дискусії, фокусні групи, КВК, тренінги, конференції, ігри-подорожі, віртуальні подорожі. Але врахуйте, що не слід перевантажувати активними формами навчання та іноді можна використовувати зборів, тематичне лекції або просто годину спілкування.
4
Запрошуйте цікавих людей з боку для у годину тия в класному годину е. Це можуть бути фахівці, авторитетні особи, просто успішні люди. Залучайте і дітей в підготовку тих класних годину ов, які цікаві їм особисто.
5
Використовуйте наочність. Наприклад, до класного годину у «Про що розповів портфель», присвяченому акуратності, заздалегідь готується модель портфеля неохайного учня. Така наочність дозволяє дітям жваво реагувати на сенс, повчання, формувати своє ставлення і навіть коректувати поведінку.
6
Проводите бесіди за допомогою навідних, проблемних питань, відповідаючи на які дитина самостійно приходить до якихось висновків. Таким чином, формується не тільки власну думку дитини, але і приймається відповідальність за свою поведінку.