Як побудувати на дачі барбекю. Як побудувати барбекю на дачі.

Пам'ятайте свої перші шашлики, смажені на цеглі? Цеглини ставили на ребро по два у висоту, споруджували деяку стінку. Від неї на відстані 25-30 см ставили другу, точно таку ж. І все, конструкція для приготування шашликів готова. Можна палити дрова і в міру освіти вугіль, починати смажити шашлики. Які ж вони були смачні, трохи підгорілі, не дуже добре прожарені, але приготовані на живому вогні і своїми руками. Саме за цим принципом, але більш фундаментально, будується барбекю на дачі.
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити - вибрати місце під майбутню грубку для приготування смаженого м'яса, рибки, шашликів, ковбасок і т.д. Бажано, щоб воно розташовувалося неподалік від будинку, і була б можливість об'єднати місце приготування делікатесу з місцем його дегустації. Кращий варіант - це тераса, на якій розташувалися б барбекю , столи, стільці. Якщо ж такої можливості немає, робіть окремо стоїть піч.
2
Після вибору місця під будівництво барбекю , приступайте до підготовки майданчика. Площа фундаменту залежить від того, яку конструкцію барбекю визначила ваша фантазія. Якщо крім власне печі, ви хочете зробити місце для миття рук, місце для зберігання різних пристосувань (решітки, мангал, шампури і т.д.), то вийде досить обширна конструкція. Якщо ж зводитися буде тільки піч, то майданчик фундаменту розміром 1 м2 цілком достатня. Для цього на глибину 25 см виберіть шар землі, засипте щебінь, змочіть його водою і утрамбуйте. Потім укладіть зроблену з дроту арматуру і поставивши опалубку, залийте майданчик бетоном на товщину близько 10 см.
3
З червоної цегли викладіть підставу печі. Стінки викладайте в півцеглини на піщано-цементному (3: 1) розчині. Висота основи 60-70 см. У передній стінці залиште прямокутний отвір для укладання запасу дров. По периметру стін підстави зробіть пояс з покладених поперек цегли. Укладайте їх таким чином, щоб вони виступали як всередину печі, так і назовні (майбутня опора для робочого столу). У печі це буде підстава для установки піддону для вугілля. Встановивши піддон (в нього буде збиратися зола), зверху на нього укладете решітку для вугілля.
4
Далі продовжуйте кладку 3-х стін (без передньої лицевої) в півцеглини. Кладку виконуйте з пічного цегли на глинистому розчині потрібної висоти. Через 3 ряди закладіть між рядами цегли на всі три стіни по два металевих прута, які повинні виступати зі стіни всередину печі на 60-75 мм. Це будуть кронштейни для укладання решітки. З шамотної або пічного цегли, покладеного на глинистий розчин, викладіть трубу.
Корисна порада
Для полегшення облицювання барбекю шви між цеглою не закладають.
В останні роки господарі дачних ділянок, упорядковуючи свою ділянку, відводять місце для зони відпочинку і розміщують мангали для приготування шашликів і барбекю. А як же побудувати мангал?
Інструкція
1
Зберіть всі непотрібні і давно забуті обрізки металевих листів, прикиньте оптимальні розміри майбутнього мангала і накидайте креслення.
2
Коли всі матеріали будуть підібрані, спорудити мангал з двома рівнями. Зробіть робочу висоту приблизно близько 15 см і додатковий рівень 23 см (якщо жар виявиться занадто сильним для якоїсь страви).
3
Тепер три сторони мангала зваріть з куточка, а четверту залиште відкритою. З арматури зробіть за допомогою зварювального апарату опору у вигляді широкої літери Н, яка буде вільно переміщатися по 2 паралельним сторонам мангала і дозволяти користуватися шампурами різних розмірів. На третій стороні через кожні 6 см пропиляєте отвори завглибшки 1 см і шириною 6 мм.
4
Зверніть увагу: на кінці кожного шампура є кручена шийка, яка, будучи вміщеній в таку проріз, дозволяє повертати шампур на будь-який кут, а значить страва буде рівномірно просмажене з усіх боків.
5
У разі коли необхідно приготувати невелику кількість їжі і особливо не потрібно заповнювати всю площу мангала вугіллям, використовуйте вогнетривкі цеглини. Перегородила ними половину короба. Поки дрова прогорають, кераміка добре прогріється, а потім рівномірно віддасть тепло.
6
Для зручності користуванням мангала зробіть куточки ніжок довжиною приблизно 65 см, а для його переміщення приваріть до боків ручки, обгорнуті обрізками поливального шланга.
7
Для великих ділянок побудуйте найбільш прийнятний варіант - стаціонарний мангал, який зводиться з монолітного бетону, цегли або бетонних блоків. Зробіть його окремо або призначте до стіни.
8
Для того щоб він не перекосився після зимових заморозків і був більш стійкий, залийте фундамент глибиною не менше 50 см. Перед мангалом спорудити невеликий майданчик, вистелену бетонною плиткою. Влаштуйте жаровню на висоті 65-75 см від рівня землі. Внизу, під бетонною плитою, залиште місце для дровници, а над жаровнею встановіть димар з трубою.
9
Для вечірнього освітлення перед мангалом на висоті 170 см прикріпіть світильник чи ліхтар, підвішений на металеву консоль.