Як виміряти рівень масла.

Правила експлуатації автомобіля наказують проведення водієм декількох оглядів машини: перший проводиться вранці, до початку руху; наступні, контрольні, в дорозі, після кожних двох годин безперервного руху; останній - по закінченні робочого дня, по приїзду транспортного засіб на стоянку.
Вам знадобиться
  • - щуп для виміру масла,
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
Ранковий огляд автомобіля починається ще на підході до нього. Крім вивчення кузова і скління на предмет пошкоджень, найуважнішим чином досліджується площа поверхні під машиною.
2
Будь-які свіжі плями, що з'явилися на стоянці за минулу ніч, вивчаються з метою виявлення причин їх виникнення. Ні в якому разі не можна ігнорувати навіть незначні, що не прикметні на перший погляд, круги від масла (якщо такі є).
3
Перед пуском двигуна водієм відкривається капот і проводиться візуальний огляд моторного відсіку на предмет виявлення несправностей, після чого перевіряються заправні ємності всіх систем: гальмівний, охолодження, гідропідсилювача керма, мастила двигуна.
4
Рівень моторного масла визначається за допомогою щупа, який витягується, протирається дрантям, знову вставляється до упору в трубку і потім витягується звідти.
5
У холодного двигуна нормою вважається, якщо рівень залитого масла розташований між мітками щупа «min» і «max». У тих випадках, коли мастила в картері недостатньо - її просто доливають, надлишок же обсягу стає серйозним приводом для виявлення причин порушення зазначеного параметра.