Як навчитися кататися на велосипеді.

Їзда на велосипеді приносить не тільки користь і задоволення, але й зміцнює здоров'я. Адже це не тільки відмінний засіб пересування, але ще й тренажер. А яку радість приносить їзда на велосипеді дітям! Навчитися їздити на ньому досить просто. Для цього треба тільки запастися терпінням і пам'ятати про безпеку.
Інструкція
1
Для навчань виберіть рівну площадку, можна з невеликим ухилом. Краще доглянути таке місце, де мало народу, і вам ніхто не заважатиме.
2
Сама необхідна річ в екіпіруванні велосипедиста - це шолом. Допоможуть уникнути травм при падінні рукавички, наколінники і налокітники. На ноги краще надягти взуття із закритим верхом.
3
Тепер займемося велосипедом. Його необхідно підігнати під себе. Відрегулюйте сидіння. Запам'ятайте, що коли ви в сідлі, ноги повинні стояти на землі. З часом сідло можна підняти так, щоб носок стопи торкався землі. Це і буде оптимальною висотою сідла. Також необхідно розібратися в пристрої гальм і керма.
4
Спробуйте, сидячи в сідлі, утримати рівновагу, при цьому на кілька секунд відривайте ноги від землі. Ця вправа допоможе вам трохи відчути баланс, рівновага, зручність сидіння і керма.
5
Тепер потихеньку можна починати рух. Відштовхніться ногами від землі, не зачіпаючи педалей. Найкраще це робити з невеликого ухилу. Не забувайте про гальмо, регулюйте швидкість. Можете направляти велосипед в різні боки - вільно керуйте ім. Не забувайте дивитися саме на дорогу, а не на педалі або ноги. У зворотному випадку ви будете втрачати рівновагу. При необхідності торкайтеся ногами землі, щоб утримувати себе.
6
Якщо ви відчуваєте, що падаєте, то спочатку загальмуєте і лише потім вставайте на землю самі. Тепер спробуйте проїхатися, крутячи педалі. Набирайте невелику швидкість. Для початку проїдьте маленькі відстані в 3-5 метрів і лише потім, повністю опанувавши технікою педалювання, можете поступово збільшувати відстань.
7
Наступний крок - повороти. Спробуйте розвернутися наліво і направо. Відпрацюйте рух по колу в обидві сторони.
8
Ну а тепер спробуйте об'єднати всі ступені навчання: постарайтеся проїхати метрів 50, загальмуєте, розверніться і поверніться назад. Як тільки це почне у вас виходити без проблем, значить кататися ви вже практично навчилися.
Корисна порада
При виїзді на дорогу завжди дотримуйтесь правил дорожнього руху. Завжди надягайте шолом при їзді на велосипеді і уважно стежте за дорогою.