Як навчити розв'язувати задачі з математики дитини.

Методика навчання дитини вирішенню завдань по математики володіє чіткою структурою. Малюк повинен розуміти, які дії необхідно виконувати, для того, щоб отримати правильну відповідь. Йому необхідно мати певне уявлення про те, що і для чого він вважає, він повинен вміти аналізувати. Існує кілька рекомендацій, які допомагають батькам навчити дитини вирішення завдань.
Інструкція
1
Найголовніше у вирішенні завдань - це вміння виділяти умову (обставина справ в даний момент) і питання (що станеться, коли ситуація зміниться). Чим більше потрібно знайти, тим більше маніпуляції слід виробляти.
2
Потрібно навчити дитини визначати головні слова: дали-взяли, купили-продали, забрали-поклали. Розкривати зміст слів: якщо хлопчика пригостили, щось подарували - у нього додалося, якщо у дівчинки забрали, забрали - у неї відняли.
3
Наочність - обов'язкове методично вірне умова навчання дитини вирішення завдань. Абстрактними поняттями малюк не вміє оперувати, тому на першому етапі слід все пояснювати на конкретних прикладах. Наприклад, у мами є сім кубиків, чотири вона віддає синові і просить дізнатися, скільки у неї залишилося. При цьому, важливо, щоб всі маніпуляції виконував дитина, обов'язково промовляючи вголос, що і навіщо він робить. Таким чином, задіюються всі види пам'яті: зорова, моторна, слухова.
4
При навчанні рішенню завдань потрібно підказати малюкові, яким чином розрізняти частина і ціле. Сенс цих слів можна пояснити на конкретному прикладі: берете апельсин і ділите його на часточки. Сам фрукт - це ціле, а часточки - це частини цілого. Дитина вважає, зі скількох частин складається апельсин. Прибираєте половину і просите малюка дізнатися скільки залишилося. Він перераховує, питаєте, а як по-іншому можна знайти рішення даної завдання ? Правильно, шляхом вирахування. А як дізнатися, скільки буде часточок, якщо до першої частини додати другу? Вірно, потрібно скласти, вийде цілий апельсин.
5
Заключним етапом навчання рішенню завдань повинно бути повторення, аналіз виконаних операцій. Дитина по пунктах розповідає, яке було умова, яке питання, що він робив, щоб отримати відповідь. Після того, як алгоритм засвоєний, слід давати аналогічну задачу для самостійної роботи.
Корисна порада
Починайте з простих завдань, не варто вимагати все і відразу. Дитина, так чи інакше, навчиться вирішувати завдання, головне, яке відношення у нього складеться до подібних вправ.
Сучасний школяр у навчальній житті не пропаде. Якщо раніше підказати правильне рішення невдалому учневі могли лише батьки або товариші по парті, то в даний час, існує безліч способів отримати готове рішення завдання . До платних способів можна віднести наймання репетитора або покупка книжки з правильними рішеннями до підручника. А як підійти до такого дражливого питання на безкоштовній основі?
Інструкція
1
Пошукати відповідь в інтернеті. У XXI столітті інтернет-технології настільки стали доступними, що вже першокласник не гірше дорослого розбирається в пошуковій мережі. Необхідно знайти профільні сайти, де докладно розбираються математичні завдання . Для цього в рядку пошукача yandex, nigma або google потрібно написати або початок завдання (перший рядок), або порядковий номер завдання , автора підручника і слово «рішення». Якщо дані спроби знайти рішення зазнали фіаско, то можна скористатися функцією «питання/відповідь» на mail.ru. Написати в цій системі задачу і чекати відповіді або підказки, де можна прочитати рішення від зареєстрованих користувачів.
2
Взяти на слабо. Якщо нудно просити старшого брата або друга вирішити завдання, то запросто можна отримати негативну відповідь (ні часу у них немає, ні бажання). Інша справа, якщо ви підійдете до цього питання весело і невимушено. Скажіть, що ви посперечалися, чи зможе ваш знайомий вирішити задачу або йому слабо. У підсумку він обов'язково вирішить задачу, але причиною тому буде не щире бажання вам допомогти, а демонстрація свого інтелекту і переваги над іншими.
3
Запитати у вчителя. Якщо педагог побачить у ваших очах зацікавленість в задачі, і ви запропонуєте йому свої варіанти вирішення, то він обов'язково вам порадить, як прийти до правильного рішення, або разом з вами після уроків детально розбере рішення задачки.