Як одягатися для катання на лижах.

Від правильного вибору одягу для катання на лижах залежить комфорт, стан здоров'я і безпеку при їзді. Одягаючись по старинці, в бавовняну білизну і шерстяний светр, ви ризикуєте застудитися. Навряд чи у вас залишаться приємні враження про лижної прогулянці після декількох днів лікування нежиті або ангіни. Одягатися краще в спеціалізовані спортивні костюми з мембранної тканини і флісу.
Інструкція
1
Одяг для катання на лижах має бути легкою, еластичною і багатошаровою. Перший шар - термобілизна. Воно покликане відводити вологу, щоб тіло залишалося сухим. Другий шар - пуловер з флісу. Фліс зберігатиме тепло і відводити вологу до зовнішнього шару одягу. Третій шар повинен виконувати захисну функцію: захищати від вітру, вологи і виводити піт назовні. В ідеалі - це куртка з капюшоном і штани або комбінезон з мембранної тканини. Можна придбати одяг з інших синтетичних тканин. Важливо щоб вони були непромокальними і продуваються. При катанні на гірських лижах ще один значимий фактор - неслизька тканину верхнього одягу. Якщо тканина буде слизькою, то під час падіння вам буде складно загальмувати. Рукава і нижня частина брюк повинні бути на гумках, щоб не потрапляв сніг і не задував вітер. По низу куртки бажана внутрішня снігозахисна спідниця на гумці. Вітаються додаткові накладки на ліктях і колінах - костюм буде більш стійким до зносу при падінні. Гірськолижникам переважніше одягатися в яскраві кольори з світловідбиваючими нашивками, щоб не загубитися на фоні снігу. Для звичайних лижних прогулянок колір не має значення.
2
Рукавички бажано купувати з натуральної шкіри або якісного синтетичного матеріалу з хорошим утеплювачем. Вони, як і решта одягу, повинні бути теплими, зручними і непромокальними. На голову надіньте облягаючий шапку, на ноги - еластичні шкарпетки, які не утворюють складок на ногах і закінчуються вище черевика. В магазинах для лижників можна придбати спеціальні шкарпетки, що відрізняються підвищеною міцністю і теплоізоляцією.
3
Черевики - найважливіша частина екіпіровки для катання на лижах. Їх головна якість - зручність, відповідність розміру ноги. Черевики для катання на гірських лижах і для катання на лижах по рівнинній місцевості відрізняються між собою. Гірськолижні черевики різняться і за рівнем підготовки. Початківцям бажано купувати черевики з низьким ступенем жорсткості і перемиканням функції «ходьба-катання». Обов'язково наявність анатомічної підошви і устілки. Для більшого комфорту устілки можна придбати окремо. Добре зарекомендували себе устілки Custom C. Зверніть увагу також на якість кріплення черевик до лиж.
Бігові лижі - це загальна назва всіх лиж, призначених для бігу. Вони можуть бути дерев'яними або пластиковими, призначеними для класичного ходу, для ковзанярського ходу або комбінованими. Вони розрізняються по довжині і жорсткості, по геометрії і ковзної поверхні.
Інструкція
1
Для початку візьміть лижі напрокат. Послуги прокату дозволять вам спробувати різні моделі бігових лиж перш, ніж іти в магазин купувати власні. Сучасні лижі вибирайте під свою вагу: чим ви важче, тим жорсткіше і довше вони повинні бути. Для новачків радять вибрати лижі, рівні їх зростанню. На таких легше вчитися класичному бігу і коньковому ходу. Палки повинні бути по плече. Черевики - за розміром, без урахування піддягання теплих шкарпеток.
2
Кататися йдіть в найближчий парк або стадіон. Однак катання на лижних базах приносить набагато більше задоволення. Лижню на них прокладають заздалегідь, сніг укочують спеціальними машинами. Купини і кущі не заважають, палки не провалювалися в сніг, траса не засмічена.
3
Щоб навчитися класичного вигляду катання, встаньте на лижню так, щоб лижі були паралельні один одному. Палицями відштовхніться і починайте ковзати, додатково відштовхуючись однією ногою. Потім продовжуйте котитися, поперемінно відштовхуючись ногами. Не забувайте і про палки: одночасно з правого лижею виносьте вперед ліву палицю, з лівого - праву. При кожному кроці переносите вагу тіла з однієї ноги на іншу, тулуб злегка нахиліть вперед.
4
Для того, щоб почати рух гребеневим ходом, згадайте руху ніг при катанні на ковзанах. Лижі по черзі ставте ялинкою, малюючи букву V. Відштовхуйтеся від снігу внутрішньою стороною лижі, переносячи вагу тіла на ковзаючу лижу. Потім повторюйте те ж рух з іншого ноги. Вчитися коньковому ходу починайте без палиць, поступово збільшуючи кут відведення лижі в сторону. Освоївши навик, підключайте відштовхування палицями в ритмі, узгодженому з роботою ніг.
5
Освоївши обидва стилю, визначте для себе, який з них вам ближче. Для класичного стилю купуйте призначені для нього класичні лижі з насічками, довжиною на 20-25 см вище вашого зростання. Для ковзанярського ходу здобувайте спеціальні «коньковие» лижі: вони коротші звичайних на 15-20 см, мають зміщений вперед центр ваги і більш високу жорсткість. Для любителів обох стилів катання продаються універсальні бігові лижі з усередненими характеристиками.