Як навчитися читати схему в'язання.

У більшості випадків початківцям рукодільниця схеми в'язання здаються безглуздим набором галочок і закорючек, але варто лише дізнатися принципи, за якими вони складаються, і картинка майбутньої речі складається прямо на очах. Та й розібратися у всій цій абракадабрі поєднань символів-позначень не так вже й складно.
Інструкція
1
Ви освоїли прийоми і елементи в'язання на спицях, вмієте робити набірний ряд і закінчувати роботу. Тепер вам просто необхідно навчитися читати схеми в'язання візерунків. В'язати за схемами потрібно дуже уважно і акуратно тому, що будь-яка неточність у кількості рядів або петель та їх розташування у візерунку неодмінно спотворить візерунок і форму полотна вашого виробу.
2
До кожної моделі в журналі з в'язання спицями додається схема. Все схеми можна умовно розділити на дві категорії: описи, тобто візерунок пояснюється словами, і графічні схеми, тобто візерунок пояснюється за допомогою умовних позначень.
3
Графічна схема являє собою сітку з умовними позначеннями петель. Одна клітина відповідає одній петлі. Найчастіше лицьову сторону роботи утворюють непарні ряди, вони позначені на схемі цифрами, в нижньому кутку позначений перший, потім третій і так далі. Парні ряди, навпаки, позначають виворітну сторону полотна. Читаються ряди знизу вгору і зліва направо. Врахуйте, що кромочні петлі на схемі візерунка не зображували.
4
Кожен візерунок або малюнок складається з повторюваних елементів (певного числа провязани рядів і петель). Така частина візерунка називається рапортом. Провязав рапорт, необхідно повернутись до її початку і знову повторити. Як правило в одному ряду їх декілька.
5
Звертайте увагу на умовні позначення. Зазвичай їх вказують поряд зі схемою, хоча іноді умовні позначення бувають і в тексті опису вироби. Бажаємо, щоб ви отримали задоволення від процесу в'язання , і воно стало вашим хобі надовго.
Корисна порада
Не забувайте, що кожен ряд будь-якого візерунка починають і закінчують матеріалами кромок петлями.