Як лікувати коліки у новонародженого.

Дуже часто у новонароджених малюків в перші три місяці життя зустрічається таке явище як коліки . Пояснюється це тим, що ферменти шлунку немовлят не сформовані остаточно, стінки кишечника погано скорочуються, в результаті цього їжа просувається до нього з великими труднощами. Під час кольок крихітка дуже неспокійний, він кричить і безладно згинає і розгинає свої ніжки. Такі напади можуть тривати як кілька хвилин, так і 2-3 години. Полегшити стан малюка при коліках під силу кожній мамі.
Інструкція
1
Відмінно стимулює перистальтику кишечника викладання малюка на животик перед кожним годуванням. Потримати його в такому положенні слід протягом 10-15 хвилин.
2
Мамі, що годує свою дитину грудьми, в перші місяці його життя слід виключити зі свого раціону харчування продукти, що підвищують газоутворення. До таких належать огірки, виноград, квашена капуста, дині та бобові культури.
3
Якщо малюк страждає від кольок, перебуваючи на штучному вигодовуванні, причиною його занепокоєння може бути неправильно підібрана молочна суміш. У цьому випадку мамі слід порадитися з педіатром, щоб змінити харчування, на яке організм дитини реагує не кращим чином, на інше.
4
Якщо коліки починаються у малюка, лежачого у своєму ліжечку, мама може полегшити його страждання, приклавши свою руку на нижню частину живота крихти, щільно притиснувши його до ліжка. Тепло руки і тиск здатні зняти біль.
5
Позбутися від хворобливих відчуттів, викликаних коліками, маляті допоможе теплий компрес, прикладений до його животику. В якості такого компресу можна використовувати невелику грілку, наповнену теплою водою, або байкову пелюшку, пропрасовану гарячою праскою. Мамі обов'язково слід упевнитися в тому, що компрес не є надто гарячим для ніжної шкіри новонародженого.
6
Трапляється й таке, що страждає від кольок малюк, може заспокоїтися від водички або прикладання його до грудей мами.
7
Відмінно справляються з коліками у новонароджених спеціальні трав'яні чаї, зменшують газоутворення. До їх складу, як правило, входять фенхель і кріп. Давати такі кошти можна малюкові, починаючи з місяця.
8
При неефективності більшості способів лікування коліків у новонародженого, лікар може призначити для їх усунення або полегшення спеціальні препарати для боротьби з газоутворенням. Їх дія спрямована на те, щоб розщеплювати великі бульбашки газів на дрібні. Дія повітря на стінки кишечника слабшає, а біль вщухає.