Як навчитися в'язати бере.

«Хто там, в малиновому береті». Бере, був модним аксесуаром ще за часів Пушкіна, залишається він таким і в наші дні. Щоб доповнити свій наряд новим аксесуаром, зв'яжіть собі бере, адже зробити це дуже просто.
Вам знадобиться
  • Пряжа та спиці
Інструкція
1
Берети можна в'язати різними способами. Починають з обідка шапочки або верхівки. Можна в'язати бере і на двох, і на п'яти спицях, клинами, пов'язаними поперечно або просто по колу.
2
Наберіть кількість петель, рівну окружності вашої голови, зв'яжіть ободок гумкою або хусткової в'язкою. Зв'язавши потрібну висоту обідка, рівномірно додайте петлі, піднявши петлі з протяжок попереднього ряду. Якщо ви в'яжете бере англійської гумкою (тобто візерунком з накидами), то додавання робити не потрібно. Зробивши додавання, в'яжіть обраним узором 15-20 см залежно від форми берета. Потім зменшіть петлі для формування денця. Збавляння роблять в три прийоми. Перший раз збавте половину петель від загальної кількості і пров'яжіть три сантиметри. Другий раз виконайте теж саме. Втретє пров'яжіть по дві петлі разом, у вас повинно залишитися 10-12 петель, якщо ви зробили все вірно. Потім обірвемо пряжу, всуньте нитку в голку, протягніть голку через відкриті петлі, стягніть нитку, зробіть закріпку і зшийте бере трикотажним швом.
3
Бере можна пов'язати зверху вниз, починаючи від верхівки. Наберіть сім петель, разом з матеріалами кромок, і в'яжіть наступним чином: перший ряд чергуйте один накид і одну лицьову петлю, другий ряд і всі наступні парні ряди в'яжіть по малюнку, накиди пров'язуйте схрещеними петлями, третій ряд в'яжіть як перший. Потім розділіть петлі на 6 рівних частин і в'яжіть клини берета. Межі клина відзначте нитками контрастного кольору або спеціальним маркером. Для розширення клина робіть по накиду з обох сторін 3 рази через ряд і 6 разів через кожні три ряди. Слідкуйте, щоб денце берета було плоским. Коли діаметр денця буде дорівнює 28-30 см, пров'яжіть 3-4 см без надбавок. Потім робіть убавленія за 3-4 прийоми до кількості петель, яке дорівнює обхвату вашої голови. Далі в'яжіть ободок берета гумкою 3-5 см. Закінчите виріб.
4
Бере можна пов'язати на 5 спицях. Наберіть потрібну за розрахунком кількість петель і в'яжіть по колу гумку. Потім пров'яжіть 6-8 см візерунком, роблячи необхідні додатки для надання форми берета. Наступні 5 см пров'яжіть без додатків і приступайте до вив'язування денця, таким же чином, як і в першому способі. Решта петлі стягніть за допомогою голки і нитки, закріпіть. Ваш бере готовий!