Як отримати візу в Білорусії.

Як в будь-яку іншу країну, в Білорусію можна в'їхати по візі або без неї. Правом безвізового в'їзду користуються громадяни країн СНД (за винятком Туркменії), Сербії, Чорногорії, Монголії та Куби. Правда для кубинців, сербів і чорногорців термін перебування обмежений тридцятьма днями.
Інструкція
1
Аналогічним правом користуються також власники дипломатичних паспортів деяких держав. Іншим категоріям іноземних громадян будуть потрібні візи.Так для студентів, бізнесменів і приватних осіб передбачені короткострокові (терміном до трьох місяців) візи, які залежно від обставин можуть бути розраховані на одне, два або кілька відвідувань.
2
Іноземні громадяни, які вчиняють туристичні поїздки, як правило, через агентства отримують групові короткострокові візи. Туристи, охочі продовжити своє перебування в Білорусії і представники бізнесу мають право розраховувати на довгострокові візи. Для іноземців, часто перетинають Білорусію, передбачена видача річний транзитної візи з правом перебування на її території не більше двох діб.
3
Візи оформляються і видаються в консульських та дипломатичних представництвах Республіки Білорусь за поданням відповідних документів. Якщо таких представництв в країні вибуття немає, то візу можна оформити після прибуття в аеропорту Мінська в консульському центрі МЗС. У цьому випадку, ще до прибуття, запрошуюча сторона зобов'язана надати до Департаменту з громадянства і міграції оригінал запрошення.
4
Рішення про видачу візи приймається протягом п'яти робочих днів. Оформлення віз платне. Виняток становлять громадяни Сербії, які оформляють візу на термін більше місяця і японці. Для них візи безкоштовні. Вартість віз, оформлених після прибуття в мінському аеропорту, обійдеться майже вдвічі дорожче.