Як намалювати місто майбутнього.

Місто майбутнього - одна з найпопулярніших тем в образотворчому мистецтві. Проте, кожного разу перед художником постає питання, яким зобразити це місто, яку модель майбутнього йому віддати перевагу? Як не дивно, жанрова достовірність важлива не менше композиції, пропорцій і світлотіні.
Інструкція
1
Техно-футуризм. Технократия, влада машин, штучний інтелект і злиття людини з машиною - ключові моменти цього напрямку. Місто ські ландшафти припускають наявність складносурядних механізмів, роботів, іноді людиноподібних, химерні літальні апарати і наземні транспортні засоби. Гаджети - неодмінний атрибут громадян. Досить цікаво подивитися на школу чи лікарню, де школярі працюють з самими химерними приладами, а пацієнти можуть пересуватися завдяки складних протезів і навіть екзоскелет. Описи таких ландшафтів можна знайти, наприклад, в романах Вільяма Гібсона та інших представників напрямку кіберпанкт.
2
Еко-утопія. Торжество екології, біоінженерії і високих технологій. Урбаністичний ландшафт вредполагает гармонійне злиття високих технологій з химерними рослинами. Одна з "фішок" цього напряму - плаваючі міста і біодома в стволах дерев або на деревах. Типовий еко-місто майбутнього схожий на англійський парк, жителі якого їздять на велосипедах або використовують персональні літальні засоби. Що стосується пейзажу в цілому, то дахи еко-будинків покриті рослинністю або ж на них встановлені сонячні батареї, вітрогенератори - будь-які інші джерела еко-енергії. Завод з переробки сміття - це, мабуть, одна з найважливіших пам'яток еко-міста майбутнього.
3
Апокаліпсис. Песимістична модель міста майбутнього - це нестандартний, але цілком можливий вибір. Якщо художник хоче підкреслити, що існуючі проблеми призведуть до катастрофи (будь це науково-технічна, військова чи екологічна проблематика), він вільний зобразити міський ландшафт, зруйнований військовими діями, або ж перебуває в запустінні. Наприклад, немає людей, в порожніх будинках граються тварини, рослини обвивають ліхтарні стовпи, дерева пробиваються через розтрісканий асфальт.
4
Антиутопія. Опис таких ландшафтів та міст можна знайти, наприклад, в романах "Ми" Замятіна, "1984" Оруелла, "Про чудовий новий світ" О. Хакслі. Простір цих творів - це світ, точніше закриті міста, де за окремою людиною встановлено абсолютний контроль, де особисте життя відсутній як явище, все на виду. Так, у Замятіна, центральний елемент міського пейзажу - це будинки, скляні стіни яких не дозволяють усамітнитися. Громадяни практично безликі, вони гуляють ладом, як на параді, одягнені в однакові туніки з номерами. Ще один важливий момент - міська стіна і купол. Засоби спостереження, стражники в химерної екіпіровці, громадяни - в однаковому одязі - ось прикмети міста майбутнього цього типу.
5
Неможливо намалювати місто майбутнього без його громадян. Але які вони, як виглядають - це залежить від моделі майбутнього. Можна сказати точно, що тема керованих мутацій, "біологічного апгрейда" і злиття людини з машиною досить затребувана в цьому контексті, незалежно від соціального ладу міста майбутнього. Наприклад, Сол Беллоу в романі «Планета містера Семмлера» описує людини майбутнього наступним чином: «Грандіозна особистість красивого зеленого кольору, з рукою, що розвилася в набір універсальних інструментів, приладів точних і тонких, з вказівним і великим пальцями , здатними передати тисячі фунтів тиску ".
Корисна порада
Уява художника потрібно підживлювати. Тому кращий "вітамін" - хороша книжка, з яскравими і виразними описами міських ландшафтів.