Як розрахувати перетин дроту. Як розрахувати потужність споживання для проводу.

Все життя сучасного суспільства побудована на практично безперервному споживанні електроенергії. Промисловість і сільське господарство, транспорт і приватне житло постійно потребують електриці. Для того, щоб енергія надходила безперебійно і безаварійно, необхідно правильно розрахувати перетин проводів електропроводки.
Вам знадобиться
  • Калькулятор, будівельна рулетка, таблиця розрахунку перетину дроту
Інструкція
1
Розрахуйте загальну довжину електропроводки. Це можна зробити двома способами: вимірявши відстані між щитками, розетками, вимикачами на монтажній схемі і помноживши результат на масштаб схеми, або провівши вимірювання безпосередньо на місці, де буде прокладатися електропроводка. Оскільки дроти будуть з'єднуватися між собою, зробіть поправку на з'єднання і подовжите кожен відрізок не менше ніж на 100 мм.
2
Розрахуйте загальну навантаження споживаної електроенергії. Для цього підсумуйте номінальні потужності всіх електроприладів, які зараз знаходяться в експлуатації, і подумайте, які ще прилади, можливо, будуть використовуватися в майбутньому. Розрахунок потрібно проводити з запасом міцності і надійності. Отриману суму помножте на коефіцієнт одночасності, рівний 0,7.
3
Для запобігання аварій на електричної лінії на ввідна кабель необхідно поставити автоматичний вимикач. У житлових приміщеннях використовується однофазний струм напругою 220 В. підрахувавши загальне навантаження розділіть на величину напруги (220 В) і отримаєте струм, який проходитиме через вступної автомат. Якщо у продажу немає автомата з таким номіналом, купуйте з близькими параметрами, але з запасом по струмового навантаження.
4
Перетин дроту розраховується за двома параметрами: допустимої тривалої струмового навантаженні і втрати напруги. Втрата напруги відбувається в проводах, що з'єднують джерело струму і споживача. Якщо ви розраховуєте електропроводку для окремого приміщення і приладів невеликої потужності, цей показник можете не враховувати, оскільки втрати напруги будуть нехтує малі.
5
Кабель повинен бути трижильним, оскільки один провідник використовується для заземлення. Краще вибирати мідний провід, оскільки електричні показники міді краще, ніж алюмінію. Визначтеся, який тип електромонтажу ви будете використовувати - закритий чи відкритий. Тепер, коли ви знаєте розрахунковий струм, вибрали тип кабелі і варіант проводки, в таблиці знайдіть необхідний перетин дроти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NvYxOA0C76o
Корисна порада
При розрахунку споживаної потужності враховуйте, що кількість електроприладів в приміщенні може увеличиваться.Автоматический вимикач і перетин дроту вибирайте з запасом.