Як пов'язати спицями зимову шапку.

Моделей зимових шапок існує сила-силенна. Від класичних до екстравагантних. Але якщо ви хочете зв'язати шапку своїми руками, починати цей експеримент варто з базової, нескладної моделі, яку згодом можна доповнювати й удосконалювати.
Вам знадобиться
  • - пряжа (100 гр);
  • - спиці;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Перш за все необхідно вибрати шерсть і спиці для в'язання. Зробити шапку теплою і легкою допоможе мохер, його знадобиться близько 100 гр (в залежності від розміру головного убору). Від товщини пряжі безпосередньо залежить номер спиць, які слід використовувати. Кращий результат дає вибір спиць, чий діаметр в два рази більше діаметра нитки. Також цей показник визначається і залежно від індивідуальної манери в'язання: чим сильніше ви натягаєте нитка, тим більше повинен бути діаметр спиць (тобто, наприклад, не в 2 рази товще пряжі, а в 2,5). Для мохеру візьміть спиці №8.
2
Розмір шапки визначається по окружності голови. Її вимірюють сантиметровою стрічкою по лобі над рівнем брів і по самій опуклою частини потилиці. Для в'язання пропонованої моделі шапки необхідно скорегувати вийшло значення обсягу голови так, щоб це число ділилося на 4. В кожному сантиметрі знаходиться по 4 петлі і додаємо ще дві кромочні і одну додаткову петлю.
3
В'язання шапки починається з нижнього ряду і рухається вгору до верхівки. Для шапки на розмір голови 55-56 наберіть 55 петель. Перший ряд зв'яжіть, чергуючи узор резинки 1х1 - одна лицьова і одна виворітна петлі.
4
Аж до п'ятого ряду включно використовуйте цей узор, стежачи за тим, щоб над лицьовою петлею попереднього ряду була лицьова петля наступного, а над виворітного петлею - виворітна.
5
Починаючи шостий ряд, зв'яжіть одну виворітну. Потім з трьох петель слід провязать п'ять - для цього зв'яжіть три разом виворітного, зробіть накид, потім знову ці ж три петлі виворітного, знову накид і ще раз три - разом виворітного. За цією схемою пров'яжіть весь ряд до кінця.
6
Сьомий ряд набирайте тільки лицьовими петлями, восьмий - виключно виворітними. У наступному ряду наберіть лицьову, виворітну, потім зв'яжіть три петлі разом лицьовою і наберіть одну виворітну. Довяжіте таким чином весь ряд. У наступному ряду чергуйте - по одній лицьову і виворітну петлі.
7
Наступні 5 см шапки зв'яжіть знову гумкою 1х1. Після цього від'єднайте п'ять петель і спицями номер 6 пров'яжіть таку ж гумку аналогічної висоти. Далі поверніть ці петлі і первісним набором спиць наберіть 7-10 см вже панчішної в'язкою.
8
Розділіть полотно на сім частин. В'яжіть їх по малюнку. В кінці кожної з частин пров'язуйте виворітного дві петлі разом (в рядах виворітних петель). В кінці в'язання всі петлі пров'яжіть по дві зворотньої, відріжте нитку, залишивши хвостик в 7 см. Цю нитку просмикніть в петлі, затягніть і закріпіть на виворітній стороні. Шапка готова.